FRISSÍTVE – Bajnokok Ligája: „megbosszulta” a CFR-t a Fradi

FRISSÍTVE: Bravúros győzelmet aratott a Ferencváros a labdarúgó Bajnokok Ligája 3. selejtezőfordulójának szerda esti meccsén a Dinamo Zágráb ellen, és bejutott a BL rájátszásába, ahol a csoportkörbe jutás a tét. FRISSÍTÉS: A Molde lesz a Fradi következő ellenfele.

A Fradi ezzel „megbosszulta” a horvátokon a román bajnok CFR kiesését: emlékezetes, hogy a Dinamo az előző körben Kolozsváron jutott tovább tizengyesekkel. Ugyanakkor a zöld-fehérek visszavágtak riválisuknak a tavalyi vereségért (0–4), amellyel akkor ők búcsúztak a BL-küzdelmektől.

A koronavírus-járvány miatt a továbbjutás egy meccsen dőlt el. A találkozó elején gyorsan vezetést szereztek a hazaiak, Nguen alapvonalról érkező beadását Lovrencsics estében csúsztatta a kapuba. Nem sokkal később a gólszerző csapatkapitányt sérülés miatt le kellett cserélni, majd egy szöglet után Uzunira pattant a labda, onnan pedig a saját kapujába.

Szünetre döntetlennel vonultak a csapatok, a második félidőben pedig, amikor már-már a dinamósok akarata érvényesült a pályán, Uzuni csent el egy labdát a kezdőkörben, meg sem állt a horvát tizenhatosig, ahonnan a hálóba passzolt, megszerezve a győztes gólt.

Bajnokok Ligája-selejtező, 3. forduló: Ferencvárosi TC–Dinamo Zágráb 2–1, gól: Lovrencsics (2.), Uzuni (65.), illetve Uzuni (23., öngól).

A Fradi a svéd Djurgarden (2–0) és a skót Celtic (2–1) után a horvát bajnok ellen is nyert, és a play-offban a norvég Moldével játszik majd; a skandináv csapat a Cipruson rendezett meccsen 0–0 után tizenegyesekkel 6–5 arányban búcsúztatta az azerbajdzsáni Karabah együttesét. A rájátszában már oda–visszavágós rendszerben játszanak, és a továbbjutó a Bajnokok Ligája, a kieső pedig az Európa Liga csoportkörében folytatja a küzdelmeket.