Két-két román és magyar csapat jutott tovább az Európa Ligában

Két-két román és magyar csapat vívta ki a továbbjutást csütörtökön a labdarúgó Európa Liga selejtezőjének 1. fordulójából, míg a Craiovai Universitatea, illetve a Puskás Akadémia búcsúzott a nemzetközi szerepléstől.

A koronavírus-járvány miatt a meccseket zárt kapuk mögött rendezték, a továbbjutásról pedig csak egy párharc döntött, visszavágókat nem rendeznek.

Az EL-ben a hazai bajnokságban szerzett ezüstérem jogán induló craiovaiakra várt a legkönnyebb feladat a papírforma szerint a román csapatok közül, hiszen ahhoz a tbiliszi együtteshez látogattak, amely másfél évtizede nem szerepelt az európai kupákban, és nem tudta még sikerrel venni az első kört. Nos, a grúzok megleckéztették az oltyánokat, akik csak szépíteni tudtak a meccs hajrájában.

A bajnokságban legutóbb negyedik FC Botoșani a bronzérmes Astra Giurgiu licencproblémáinak köszönhetően „ébredt” az Európa Ligában, és ha nehezen is, de nyert Kazahsztánban. Hazai pályán játszó, kupagyőztes FCSB látszólag simán diadalmaskodott örmény ellenfele fölött, de a meccs sokkal szorosabb volt, a vendégek például 0–0-s állásnál több gólhelyzetet kihagytak.

A román csapatok eredményei: FCSB–FC Sirak (örmény) 3–0 (Darius Olaru 34., Florin Tănase 64., 11-esből, Buziusc 83.), Lokomotiv Tbiliszi (grúz)–Craiovai Universitatea 2–1 (Sikharulidze 57., Oulad Omar 62., illetve Baiaram 90+4.), Ordabaszi (kazah)–FC Botoșani 1–2 (Mahlangu 31., illetve Holzmann 25., Dugandzic 33.).

Az NB I bronzérmeseként az európai kupákban debütáló Puskás Akadémia nem a legjobb előjelekkel vágott neki a skandináv túrának. A felcsúti csapatnál több pozitív koronavírus-teszteredmény is született, emiatt az első két bajnoki mérkőzését elhalasztották, ráadásul több alapember is hiányzott a gárdából. Ennek megfelelően a Hammarby – amelynek résztulajdonosa, Zlatan Ibrahimovic is megtekintette a meccset a helyszínen – könnyedén nyert.

A hazai pályán szereplő magyar csapatok túlórára kényszerültek: a Budapest Honvéd a második félidő hajrájának gyors gólváltását követően a hosszabbításban egy öngólnak köszönhetően jutott tovább. A finn Hämäläinen becsúszva próbált szerelni, de saját kapujába továbbította a labdát…

A finnek meg vannak átkozva a magyarokkal szemben. Talán sokan emlékeztek, hogy volt már nem egy válogatott meccs,...

Közzétette: M4Sport – 2020. augusztus 27., csütörtök

Ennél is idegfeszítőbb volt a MOL Fehérvár FC meccsének végjátéka, a székesfehérváriak ugyanis csak tizenegyesekkel vívták ki a továbbjutást ír ellenfelükkel szemben.

A magyar csapatok eredményei: Hammarby IF (svéd)–Puskás Akadémia FC 3–0 (A. Khalili 14., Bojanic 32., Paulinho 84.), MOL Fehérvár FC–Bohemian FC (ír) 1–1 (1–1, 1–1, 1–1) – tizenegyesekkel: 4-2 (Nikolics 37., 11.esből, illetve Ward 22.), Budapest Honvéd–Inter Turku (finn) 2–1 (0-0, 1–1, 2–1) – hosszabbítás után (Traore 90., Hämäläinen 105. – öngól, illetve Liliu 90+1.)