Liga 1: három ponttal tért haza a tengerpartról a Sepsi OSK

Értékes, a bennmaradás szempontjából létfontosságú háromgólos győzelmet aratott a Sepsi OSK szombaton délután a FC Viitorul vendégeként a labdarúgó Liga 1 alsóházi rájátszásának 13. fordulójában.

A háromszéki alakulat már az első félidőben eldöntötte a mérkőzés kimenetelét, Nicolae Carnat duplájára és Marius Stefanescu góljára egyetlen válasz sem jött Gheorghe Hagi csapata részéről, így a Sepsi OSK 31-re növelte pontjai számát és eltávolodott a veszélyes zónától.

A székelyföldiek az utolsó fordulóban az Academica Clinceni csapatát fogadják a Szemerja negyedbeli stadionban és van még egy elmaradt mérkőzésük is a koronavírus által sújtott Bukaresti Dinamo ellen is.

Labdarúgó Liga 1, play out
1. FC Viitorul                                   13    6     4     3    24-16    42
2. Nagyszebeni FC Hermannstadt  11    6     3     2    16-12    34
3. Academica Clinceni                    13     7     0     6    14-20    32
4. FC Voluntari                                12     6     3     3    15-8      31
5. Sepsi OSK                                  12     3      5    4     18-17    31
6. Poli Iași                                       12     4      3    5      14-15    26
7. Bukaresti Dinamo                        7      1      1    5       5-9       21
8. Chindia                                       10      2     1     7      7-16     20