Australian Open: Elise Mertens lesz Simona Halep következő ellenfele

A 16. helyen kiemelt belga Elise Mertens lesz Simona Halep ellenfele az ausztrál nyílt teniszbajnokság nyolcaddöntőjében. Az év első Grand Slam-tornáján a címvédő Naomi Oszaka után, szombaton kiesett a második helyen kiemelt Karolina Pliskova (Csehország) és az ötödik helyen kiemelt Elina Szvitolina (Ukrajna) is.

Szombaton Simona Halep 6:1, 6:4-re győzte le a kazah Julija Putyincevát (25, WTA - 38.), míg Mertens 6-1, 6-7 (5), 6-0-lal lépett túl az egyesült államokbeli Catherine Bellisen. Halep 2-1-re vezet Mertens ellen az egymás elleni találkozók tekintetében. Mertens 3:6, 6:4, 6:3-ra győzött 2019-ben, a dohai döntőben, míg Halep megnyerte korábbi két, 2018-as mérkőzésüket, 6:2, 6:1-re a Roland Garros elődöntőjében és 6:0, 6:3-ra a madridi tizenhatoddöntőben. Simona Halep tavaly a nyolcaddöntőig jutott Melbourne-ben, 2018-ban pedig döntőt játszott.

Nem folytatja a versenyt a második helyen kiemelt cseh Karolina Pliskova, akit szombaton, két hosszabbításba vitt játszmában, 7:6 (4), 7:6 (3) arányban legyőzött az orosz Anasztaszija Pavljucsenkova. Egy nappal korábban kiesett a címvédő Naomi Oszaka (Japán), és a 2018-as bajnok Caroline Wozniacki (Dánia).

A férfiaknál Sima háromszettes mérkőzésen győzte le honfitársát, Pablo Carreno Bustát a világelső spanyol Rafael Nadal a melbourne-i ausztrál nyílt teniszbajnokság harmadik fordulójában. Hasonlóan könnyedén tudta le harmadik körös meccsét a negyedik kiemelt orosz Danyiil Medvegyev, aki szintén három játszmában búcsúztatta a saját közönsége előtt szereplő Alexei Popyrint.

Az osztrák Dominic Thiemnek már egy kicsit nehezebb dolga volt, mivel csak négy szettben tudta legyűrni az amerikai Taylor Fritzet, ugyanakkor a hetedik kiemelt német Alexander Zverev és a tizedikként rangsorolt francia Gael Monfils egyaránt háromjátszmás mérkőzésen harcolta ki a nyolcaddöntőbe jutást.

• Simona Halep (Románia/4.) - Julija Putyinceva (Kazahsztán) 6:1, 6:4
  • Angelique Kerber (Németország/17.) - Camila Giorgi (Olaszország) 6:2, 6:7 (4), 6:3.

• Wawrinka (svájci, 15.)-Isner (amerikai, 19.) 6:4, 4:1-nél Isner feladta
  • Kyrgios (ausztrál, 23.)-Hacsanov (orosz, 16.) 6:2, 7:6 (7-5), 6:7 (6-8), 6:7 (7-9), 7:6 (10-8)
  • Rubljov (orosz, 17.)-Goffin (belga, 11.) 2:6, 7:6 (7-3), 6:4, 7:6 (7-4).