Aus. Open: magabiztos győzelemmel jutott nyolcaddöntőbe Simona Halep

Szombaton hajnalban jutott be Simona Halep az Australian Open nyolcaddöntőjébe. A román lány a kazah Julija Putyincevát győzte le 6-1, 6-4-re.

Az első szett jól indult, Simona Halep rögtön a második játéban elvette ellenfele adogatását, így hamar pszichológiai előnybe került. Ez a break rátette pecsétjét az egész szett alakulására, a kazahnak egyetlen játékot sem sikerült megnyernie saját adogatásával, így az első játszma végeredménye 6-1 lett a konstancai lány javára.

A második szettben a keleti játékos taktikát váltott, megpróbálta jobban megmozgatni Simonát, de ez is kevésnek bizonyult a román lány elhatározottsága és kitartása előtt. Így alig másfél órás meccs végére pont került és Halep 6-1, 6-4-es eredménnyel besétált a nyolcaddöntőbe.

A román lány következő ellenfele a belga Elise Mertens (WTA17) lesz, a mérkőzést hétfőn hajnalban fogják játszani. Intő jel lehet a konstancai lány számára, hogy kettejük legutóbbi mérkőzésén Mertensnek sikerült diadalmaskodni.

Közben az is kiderült, hogy a Fucsovics Márton következő ellenfele a svájci klasszis Roger Federer lesz.