Dakar-rali: A brit Sunderland (KTM) nyerte a negyedik szakaszt

A brit Sam Sunderland (KTM) nyerte az idén Szaúd-Arábiában zajló Dakar-rali negyedik etapját a motorosok mezőnyében. A szatmárnémeti Gyenes Emánuel a 38. helyen végzett.

Sunderlandet 4 óra 24 perc 40 másodperces idővel intették le a Neom és Al-Ula közötti 453 kilométeres táv végén, őt a chilei Jose Ignacio Cornejo (Honda) 11 másodperces, és az argentin Kevin Benavides (Honda) 46 másodperces késéssel követték. A szatmárnémeti Gyenes Emánuel (Autonet Motorcyle Team) a 38. helyen ért célba, 50 perccel és 4 másodperccel a győztes után.

Összetettben továbbra is egyesült államokbeli Ricky Brabec (Honda) vezet, a második helyen Benavides (Honda - 2:30 perces hátrány), a harmadikon a Jose Ignacio Cornejo (Honda, 8:31 perces hátrány) áll. Gyenes összetettben a 43. helyről a 39. helyre jött fel, 3:43:23 órás hátránnyal.

Csütörtökön az Al-Ula és Ha'il közötti 353 kilométeres szakasz vár a versenyzőkre.