Dakar-rali: A 49. helyen zárta Gyenes Emánuel az első szakaszt

A címvédő ausztrál Toby Price (KTM) nyerte az idén először Szaúd-Arábiában zajló Dakar-rali első etapját a motorosok mezőnyében. A szatmárnémeti Gyenes Emánuel a 49. helyen végzett.

A Dzsidda és Al Wajh közötti 752 km-es táv 319 km-es mért szakaszát 3 óra 19 perc 33 másodperces idővel teljesítette az ausztrál versenyző. 2 perccel és 5 másodperccel maradt le tőle a második helyen befutó amerikai Ricky Brabec (Honda), a harmadik helyen pedig az osztrák Matthias Walkner (KTM) végzett, 2 perc 40 másodperces hátránnyal.

Az Autonet Motorcyle Team pilótája, Gyenes Emánuel a 49. helyen ért célba 450 köbcentis KTM motorjával, 57 perccel és 9 másodperccel a győztes után.

Hétfőn Neom felé veszi az irányt a mezőny, a teljesítendő mért szakasz hossza 367 km. A Dakar-rali tíz év után költözött Dél-Amerikából Szaúd-Arábiába. A következő öt évben a közel-keleti ország rendezheti a világ leghíresebb tereprali-viadalát.

(Címlapfotó forrása: Gyenes Emanuel Facebook-oldala)