Női kézi-vb: Oroszország a második félidőben állva hagyta a trikolórokat

Az olimpiai bajnok orosz válogatott kilenc góllal legyőzte Románia csapatát a Japánban zajló olimpiai kvalifikációs női kézilabda-világbajnokság középdöntőjének első fordulójában, vasárnap Kumamotóban.

Az oroszok a 18. percben már 9-4-re vezettek, innentől kezdve azonban a második felvonás elejéig csupán egyszer találtak be, így szünetre 10-10-es döntetlennel vonulhattak a csapatok.

A második félidő első tíz percében még fej fej mellett haladtak a csapatok (15-15), ekkor viszont az Ambros Martin vezette orosz válogatott állva hagyta a románokat. A 41. percben még döntetlen volt az állás, ezt követően azonban az orosz csapat egy 10-1-es sorozattal eldöntötte a meccset, és továbbra is százszázalékos mutatóval büszkélkedhet. Az oroszok kapusa, Anna Szedojkina 42 százalékos hatékonysággal védett, sőt három gólt is dobott.