Erste Liga: Debrecenben is győzött a Csíkszeredai Sportklub

A listavezető Csíkszereda 3-1-re nyert Debrecenben a jégkorong Erste Liga csütörtöki mérkőzésén.

A legutóbb döntős székelyföldi együttes - amely pénteken a címvédő Ferencvároshoz látogat - nyolc találkozó óta veretlen a bajnokságban.

Egyik csapat sérültjei sem épültek fel, a hazaiaknál továbbra is hiányzott a kulcsemberek közül Vokla, Sági és Rutherford, míg a vendégek részéről Becze Tihamér nem játszhatott.

A vezetést viszonylag korán megszerezték a csíkiak, az előző hét játékosa, Rokaly Szilárd volt eredményes az 5. percben. A folytatásban jó ideig csak kisbüntetések kerültek a jegyzőkönybe, azokból sem sok, mígnem Andrej Taratuhin – aki a hét gólját lőtte legutóbb – megduplázta csapata előnyét, 0-2 a 36. percben.  A végjáték izgalmasra sikeredett, amennyiben az 58. perc elején kiküldték Shallát, és ekkor David Musial lehozta kapusát, hogy hat a négy ellen kísérelhesse meg a DEAC a szépítést. Ez elsőre nem jól sült el, Taratuhin bevette az üres kaput, 0-3-ra módosítva az állást. A debreceniek azonban nem hagytak fel az erőfeszítésekkel, és ezeket siker koronázta, az 59. perc végén Molnár Dávid betalált, 1-3.

Ám ezt követően már nem változott az állás, a Sportklub másodszor múlta felül a DEAC-ot – amely korábban elvette a veretlenségét –, győzelemmel hangolva az FTC-Telekom elleni csúcsrangadóra. A székelyek előnye jelenleg 24 pont a táblázaton, igaz, 5 meccsel játszottak többet, mint legnagyobb riválisuk.