Erste Liga: hosszabbításban győzte le a Csíkszeredai Sportklub a Ferencvárost

Nagy csatában, hosszabbításba torkolló mérkőzésen aratott győzelmet közvetlen riválisa ellen a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Liga szuperrangadóján.

A két csapat kőkemény ütközésektől teli első játékrészt produkált, magas fordulatszámon pörgött mindkét együttes. Aranynak és Szamankovnak is bőven volt dolga, ziccerek és helyzetek alakultak ki mindkét kapu előtt. A 13. perc végül meghozta az első gólt: Bíró Tamás élesen kapu elé belőtt korongjába Fodor Csanád ért bele mesterien (1-0). A hazai előny alig három percet tartott: Switzer lógott meg a baloldalon, lövését még védte Szamankov, de a kipattanót Rantenen bepofozta a hálóba, végül videó-elemzés után érvényesítették a találatot a játékvezetők (1-1).

A második felvonás eleje kemény fizikai játékot hozott, a játékosok egyre többet foglalkoztak egymással és kevesebbet a játékkal. Az első harmad tempós játékát felváltotta a vontatott játék, kevesebb helyzettel, több játékvezetői intéssel, figyelmeztetéssel.

A harmadik felvonás elején Rokaly Szilárd parádés egyéni villanása újra hazai vezetést hozott (2-1). Támadásban maradt a Sportklub, Arany védései tartást adtak a vendégeknek. A 44. percben ő is tehetetlen volt: Shalla belőtt korongjába ezúttal Pelley ért bele parádésan emberelőnyben (3-1). Támadásban maradt a Sportklub, Rokaly Norbert szólót rontott, Taratukhin és Rokaly Szilárd ajtó-ablak helyzetben tévedett. Megismétlődött az előző napi forgatókönyv: a Ferencváros szinte a semmiből egyenlített kihasználva két védelmi megingást (3-3). Következtetett a hosszabbítás.

A ráadás nem tartott sokáig: Karmeniemi eladott korongja gólpasszt ért Shallanak, aki szólóban nem hibázott és lezárta a találkozót (4-

Mestermérleg
Jason Morgan, Csíkszeredai Sportklub: – Tudtuk előre, hogy egy emocionális mérkőzés lesz és ez így is volt két nagyszerű csapat között, akik a tavaly egymás ellen játszották a finálét. Megpróbáltunk kemény fizikális játékot mutatni, ami érzésem szerint sikerült és élni az előttünk álló lehetőségekkel. Ugyanakkor az ellenfél is megmutatta, hogy remek csapat, remek edzővel. A harmadik harmad elején sikerült meglépni az ellenféltől, de megingásainkat kihasználták, majd a hosszabbítást Shalla eldöntötte. Nagyon sokat dolgozott ez a sor és örvendek, hogy a kihagyott helyzeteiket végül gólra tudták váltani. Ugyanakkor kiemelném Szamankov teljesítményét is. Örvendek és elégedett vagyok az elért eredménnyel.
Fodor Szabolcs, Ferencváros-Telekom: – Nagyon jó mérkőzés volt. Örülök, hogy kétgólos hátrányból sikerült visszajönnünk a meccsbe, amiért komoly energiákat mozgattunk meg. Ez nem könnyű itt Csíkszeredában, egy ilyen erős csapat ellen.. Ez nekünk sikerült. A hosszabbításban vétettünk egy hibát és sajnos a plusz pontot nem sikerült megszerezni. A srácok beletettek apait-anyait a meccsbe, valósággal csúsztak-másztak a jégen és jelen pillanatban ez a legfontosabb.