Országos asztalitenisz-verseny helyszíne volt Csíkszereda

Pingponglabdák pattogásától volt hangos szombaton a csíkszeredai József Attila Általános Iskola tornaterme, ahol újabb, nagy létszámú, A kategóriás országos egyéni asztalitenisz-verseny zajlott. Több kategóriában hirdettek nyerteseket.

Amint a szervezőktől megtudtuk, az országos Amatur asztalitenisz hálózat fórumán 2 hete meghirdetett versenyre napok alatt elkeltek a helyek az előzetes jelentkezések alapján, így az Elite kategóriában 16-an, az Open versenyben 30-an, a haladóknál 42-en és a kezdőknél 36-an ütötték a labdát. A márciusi kétnapos versennyel ellentétben a szervezők ezúttal egynapos tornát szerveztek, de így is látványos mérkőzésekkel tarkított rendezvény zajlott le.

A házigazdák elmondása szerint ezek a versenyek nem csak az asztaliteniszről szólnak, hanem a baráti kapcsolatok kialakításáról, beszélgetésekről és a szakmai fejlődésről. Csíkszeredában nagy hagyománya van az asztalitenisznek és főleg a körverseny ranglistáján jelenleg közel 5000 versenyzőt számláló országos Amatur A és B kategóriás egyéni tornáknak, de emellett két helyszínen is városi csapatbajnokság is zajlik.

A szombaton A kategóriás verseny győztesei Kézdivásárhelyről(Elite),Straone-ból(Haladók),Karácsonkőről(Kezdők) érkeztek, az Openben pedig hazai diadal született.