ATP-vb: a világelső Rafael Nadal kikapott a címvédő Alexander Zverevtől

A világelső Rafael Nadal két szettben kikapott a címvédő Alexander Zverevtől a Londonban zajló férfi tenisz ATP-világbajnokság második napján.

Az Andre Agassi-csoport esti mérkőzésének első játszmájában a német játékos 2:2 után kétszer is elvette 19-szeres Grand Slam-tornagyőztes spanyol ellenfele adogatását, így 35 perc alatt előnybe került. A második szettet rögtön brékkel kezdte Zverev, és mivel innentől mindketten hozták adogatójátékukat, első mérkőzéslabdáját értékesítve 1 óra 25 perc után ő ünnepelhetett.

A csoport másik meccsén Sztefanosz Cicipasz két játszmában legyőzte Danyiil Medvegyevet. A görög játékos - aki a találkozó során egyszer sem veszítette el adogatójátékát - az első szettet rövidítésben nyerte meg, míg a másodikban 4-4-nél brékelte US Open-döntős orosz ellenfelét, mielőtt kiszerválta az 1 óra 43 perces összecsapást.