Bajnokok Ligája: a Chelsea amszterdami győzelmén kívül nem történt meglepetés

​A papírforma érvényesült a labdarúgó Bajnokok Ligája szerdai játéknapján: az esélyes csapatok nyerték az esti meccsek zömét, kisebb meglepetést talán az keltett, hogy a Chelsea diadalmaskodott a legutóbb BL-elődöntős Ajax vendégeként.

E-csoport

Szoboszlai Dominik csapata, a Salzburg hazai pályán kikapott a Napolitól. A magyar válogatott középpályás a kispadról nézte végig társasi vereségét. Csapattársa, a bombaformában lévő Erling Haaland két gólt is szerzett, s ezzel BL-rekorder lett, mert a sorozatban még senki sem szerzett hat gólt az első három mérkőzésén! A norvég csatár az idénybeli 13. meccsén a 20. találatát szerezte, öt gólpassz mellett... A vendégektől Dries Mertens két góljával átvedte a második helyet a népolyi csapat góllövőinek örökranglistáján Diegor Maradonától (115 találat), és már nincs messze Marek Hamsík rekordjától (121). A meccs hőse azonban a győztes találatot csereként jegyző Lorenzo Insigne volt.

A csoport másik meccsén a BL-címvédő Liverpool könnyedén nyert a Genk otthonában: a belga csapatban Ianis Hagi kispados volt.

KRC Genk (belga)–Liverpool FC (angol) 1–4 (Odey 88., ill. Oxlade-Chamberlain 2., 57., Mané 77., Szalah 87.). FC Salzburg (osztrák)–Napoli (olasz) 2–3 (Haaland 40., 72. – az elsőt 11-esből, ill. Mertens 17., 64., Insigne 73.).
1. Napoli 3 2 1 0  5–2 7
2. Liverpool 3 2 0 1  8–6 6
3. Salzburg 3 1 0 2 11–9 3
4. Genk 3 0 1 2  3–10 1

F-csoport

Az Internazionale 2–0-ra legyőzte Milánóban a Borussia Dortmundot, ezzel előrelépett a csoport második, továbbjutó helyére. Az élen a Barcelona áll, amely 2–1-re győzött Prágában a Slavia Praha ellen. A hazaiaknál a román válogatott középpályás, Nicolae Stanciu a 76. percig volt a pályán.

Internazionale (olasz)–Borussia Dortmund (német) 2–0 (L. Martínez 22., Candreva 89.). Slavia Praha (cseh)–Barcelona (spanyol) 1–2 (Boril 50., ill. Messi 3., Olayinka 57. – öngól).
1. Barcelona 3 2 1 0 4–2 7
2. Internazionale 3 1 1 1 4–3 4
3. Dortmund 3 1 1 1 2–2 4
4. Slavia 3 0 1 2 2–5 1

G-csoport

A szentpétervári Zenit hiába szerzett vezetést az Lipcse otthonában, a Gulácsi Pétert és Willi Orbánt végig a soraiban tudó német együttes a második félidőben fordított, így 2–1-re megnyerte a mérkőzést. A győztes gólt Marcel Sabitzer szerezte, s az osztrák támadó találatát vélhetően még nagyon sokszor látjuk majd a döntő előtt, könnyen lehet ugyanis, hogy ez lesz a BL-idény legszebb gólja!

A másik meccsen a Benfica 2–1-re legyőzte a Lyont, így a lipcseiek az élre állhattak.

RB Leipzig (német)–Zenit (orosz) 2–1 (Laimer 49., Sabitzer 59., ill. Rakickij 25.). Benfica (portugál)–Olympique Lyon (francia) 2–1 (Rafa 4., Pizzi 86., ill. Depay 70.).
1. RB Leipzig 3 2 0 1 4–4 6
2. Zenit 3 1 1 1 5–4 4
3. Lyon 3 1 1 1 4–3 4
4. Benfica 3 1 0 2 4–6 3

H-csoport

A legutóbb elődöntős ajax az Európa Liga-győztes Chelsea-t fogadta, és a mindent eldöntő gólt a csereként beálló Michy Batshuayi szerezte a 86. percben. A Lille a ráadás perceiben egyenlített az ekkor már emberhátrányban futballozó Valencia ellen (1–1).

Ajax (holland)–Chelsea (angol) 0–1 (Batshuayi 86.). Lille (francia)–Valencia (spanyol) 1–1 (Ikoné 95., ill. Cserisev 63.).
1. Ajax 3 2 0 1 6–1 6
2. Chelsea 3 2 0 1 3–2 6
3. Valencia 3 1 1 1 2–4 4
4. Lille 3 0 1 2 2–6 1