Liga2: Idegenbeli győzelemmel növelte pontjainak számát az FK Csíkszereda

Bukarestben lépett pályára szerdán, a másodosztályú futballbajnokság hétközi fordulójában az FK Csíkszereda. A csíkiak megszerezték idei második idegenbeli győzelmüket, miután egy góllal jobbnak bizonyultak a Daco-Getica csapatánál.

Kongó lelátók előtt lépett pályára Bukarestben a Colentina lakótelepi stadionban az FK Csíkszereda. Mindez nem zavarta meg a csíki fiúkat, akiknek az elmúlt hétvégi hazai pontvesztés után nem igen volt más lehetőségük, mint megverni a kiesésre ítélt Daco-Getica együttesét.

Jól is kezdtek a szeredaiak, több igéretes akció után már a 15. percben megszerezték a vezetést: Majzik Adrián egészen éles szögből ívelte a meglepett hazai kapus fölött a hálóba a labdát (0-1). Nem hozott látványos játékot a félidő további része. A hazaiak játékában nem volt benne a gól, az FK jóval többet birtokolta a labdát, ám fölényük nem mutatkozott meg igazán nagy helyzetekben.

A második félidőben némileg feljöttek a hazaiak, ugyan nem pörögtek fel nagyon a csapatok, de próbálkozások egyik-másik kapunál is akadtak. A gólszerzéshez közelebb az FK Csíkszereda állt: a vége előtt két perccel egy szabadrúgást végzett el a vezető gól szerzője, Majzik, próbálkozása azonban a felső lécen csattant. Így maradt az egygólos vendégsiker, ami azt jelentette, hogy a csíkszeredaiak elmozdultak a kiesőhelyről.