Eb-selejtező: az utolsó pillanatokban csúszott ki a győzelem a románok kezéből

Norvégia a 92. percben szerzett góllal 1–1-es döntetlent harcolt ki Bukarestben a 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság selejtezőjének keddi játéknapján, így a román és a skandináv csapat is életben tartotta továbbjutási reményeit. Svédországban a spanyolok is a 92. percben egyenlítettek, így 99,99 százalékban továbbjutók, bár a matematikai esélye megvannak annak, hogy elveszítsék az Eb-részvételt érő első két hely egyikét.

A román válogatott ugyanúgy zárt kapus mérkőzésre ítéltetett, mint a magyar, és az UEFA rendelkezését kihasználva ugyanúgy gyermekek biztatták a csapatot, ahogyan néhány napja a magyarokat a Groupama Arénában: a gsp.ro beszámolója szerint 30 ezer gyerek drukkolt kedd este a Nemzeti Stadionban.

Az első félidőben nem láthattak gólt, és nem örülhettek a második elején sem, amikor George Pușcaș tizenegyest lőhetett, ugyanis Rune Jarstein védett! Tíz perccel később, a 62. percben aztán kiabálhattak a gyerekek: Jarstein kidobása után Ionuț Mitriță megelőzte tétovázó norvég riválisát a felezővonal közelében, majd hosszú labdavezetés után nagy lövést küldött a jobb alsóba (1–0).

Úgy tűnt, a gól győzelmet ér, csakhogy a 92. percben – szinte egy időben a spanyolok solnai egyenlítésével – az egyik norvég csereember, Alexander Sörloth befejelte a norvégok egyenlítő gólját, amivel biztossá vált: a spanyolok mögött, igaz, nem egyforma esélyekkel, továbbra is hárman versengenek a továbbjutásért (1–1).

Cosmin Contra szövetségi kapitány csapata az outsider Máltát és Feröer-szigeteket oda–vissza legyőzte, de a továbbjutásért folyó versenyben közvetlen riválisaitól eddig csak két pontot szerzett, a Norvégia elleni döntetlenek (2–2 és 1–1) alkalmával.

F-CSOPORT: Románia–Norvégia 1–1 ( Mitriță 62., ill. Sörloth 90+2.). Svédország–Spanyolország 1–1 (M. Berg 50., ill. Rodrigo 90+2.). Feröer-szigetek–Málta 1–0 (Baldvinsson 71.).
Spanyolország 8 6 2 0 19–5 20
Svédország 8 4 3 1 18–9 15
Románia 8 4 2 2 17–8 14
Norvégia 8 2 5 1 13–10 11
Feröer-szigetek 8 1 0 7 4–23  3
Málta 8 1 0 7 2–18  3

November 15-én: ROMÁNIA–Svédország, Norvégia–Feröer-szigetek, Spanyolország–Málta. November 18-án: Spanyolország–ROMÁNIA, Svédország–Feröer-szigetek, Málta–Norvégia.

Ez történt még kedden

Írország annak tudatában lépett pályára Genfben, hogy ha nyer, biztosan kijut a jövő évi Európa-bajnokságra. A svájciak győzelmi kényszerét azonban mi sem jelezte jobban, mint hogy már a 16. percben megszerezték a vezetést: Haris Seferovic lapos lövése akadt be a bal sarokba. A második félidőben is Svájc állt közelebb az újabb gól megszerzéséhez, ráadásul Seamus Colemant kiállította a játékvezető a 76. percben, de a szabálytalanságért megítélt tizenegyest kihagyta Ricardo Rodríguez. A 93. percben Breel Embolo lövésébe Shane Duffy ért bele szerencsétlenül, így 2–0 lett a végeredmény, a D-csoportban ezzel továbbra sem dőlt el semmi, az íreknek azonban már csak egy meccsük van hátra.

D-CSOPORT: Gibraltár–Grúzia 2–3 (Casciaro 67., Chipolina 74., ill. Karaisvili 10., Kankava 21., Kvilitaia 84.). Svájc–Írország 2–0 (Seferovic 16., Duffy 93. – öngól). Az állás: 1. Írország 12 pont / 7 meccs, 2. Dánia 12/6, 3. Svájc 11/6, 4. Grúzia 8/7, 5. Gibraltár 0/6.

Olaszország 5–0-ra nyert Liechtensteinben, míg Görögország a 88. percben esett öngóllal győzte le Bosznia-Hercegovinát a J-csoportban. Ezzel utóbbi együttes nagyon-nagyon nehéz helyzetbe került a második helyért folyó versenyben a kora este Örményországot felülmúló Finnországgal szemben.

J-CSOPORT: Görögország–Bosznia-Hercegovina 2–1 (Pavlidisz 30., Kovacevic 88. – öngól, ill. Gojak 35.). Liechtenstein–Olaszország 0–5 (Bernardeschi 2., Belotti 70., 92., Romagnoli 77., El Shaarawy 82.). Finnország–Örményország 3–0 (F. Jensen 31., Pukki 61., 88.). Az állás: 1. Olaszország 24 ponttal, 2. Finnország 15, 3. Örmnyország 10, 4. Bosznia-Hercegovina 10, 5. Görögország 8, 6. Liechtenstein 2.

A négy tétmérkőzés óta nyeretlen Izrael hazai pályán 3–1-re legyőzte a továbbra is pont nélkül álló Lettországot a G-csoportban. Izrael látványos gólokkal intézte el ellenfelét, a második hazai gólt megelőző akció során összesen hét (!) lett huppant fenékre, míg a harmadik izraeli találat pimasz átemeléssel született meg. ebben a csoporban Lengyelország már korábban bebiztosította továbbjutását.

G-CSOPORT: Izrael–Lettország 3–1 (Dabbur 16., 42., Zahavi 26., ill. Kamess 40.). Az állás: 1. Lengyelország 19 ponttal, 2. Ausztria 16, 3. Észak-Macedónia 11, 4. Szlovénia 11, 5. Izrael 11, 6. Lettország 0.