Európa Liga: bejutott a csoportkörbe a Fradi, kiesett a FCSB


-A A+

Fordulatos mérkőzésen diadalmaskodva bejutott a labdarúgó Európa Liga csoportkörébe a magyar bajnok Ferencvárosi TC csütörtök este, míg a legutóbbi romániai ezüstérmes FCSB számára a selejtező 4. fordulója jelentette a végállomást.

A Bajnokok Ligája selejtezőjéből kiesett FTC az EL-ben vigasztalódott: a litvániai gól nélküli döntetlen után hazai pályán győzelem kellett a továbbjutáshoz, ám a Suduva alaposan ráijesztett a zöld-fehérekre, mert már a 11. percben vezetéshez jutott. Szünetben már a Fradi állt továbbjutásra, de a vendégek egyenlítettek, s bár a hazaiak ismét megszerezték a vezetést, a megnyugtató, mindent eldöntő gól csak a ráadás pillanataiban érkezett.

A Ferencváros 15 év után szerepelhet újra az Európa Liga főtábláján.

A hazai bajnokságban borzasztóan kezdő (7 forduló után az utolsó helyen álló) FCSB a nemzetközi porondon sem javított. A „hazai pályán” (a giurgiui kényszeralbérletben) elért 0–0 után egy tizenegyesgóllal kapott ki Portugáliában, így a Vitoria Guimaraes várhatja a sorsolást.

Bölöni-dráma Antwerpenben

Bölöni László csapata, a belga Royal Antwerp kettős emberhátrányban a 90. percig továbbjutásra állt az Alkmaar ellen, de a hollandok akkor kiegyenlítettek, majd a hosszabbításban kiütötték a hazaiakat.

EURÓPA LIGA, 4. FORDULÓ (PLAYOFF), VISSZAVÁGÓ:

  • Ferencváros–Suduva 4–2, gólszerzők: Varga R. (36. p., 11-esből), Boli (45+1. p.), Nguen (67. p.), Szihnyevics (96. p., 11-esből), illetve Verbickas (11. p.), Topcagic (64. p.).
  • Továbbjutott: a Ferencváros, 4–2-es összesítéssel
  • Vitoria Guimaraes–FCSB 1–0, gólszerző: Tapsoba (53. p., 11-esből)
  • Továbbjutott: a Guimaraes, 1–0-s összesítéssel
  • Qarabag (azeri)–Linfield FC (északír) 2–1
  • Továbbjutott: a Qarabag, 4–4-es összesítéssel, idegenben szerzett több góllal
  • Riga FC (lett)–FC Köbenhavn (dán) 1–0
  • Továbbjutott: a Köbenhavn, 3–2-es összesítéssel
  • AIK (svéd)–Celtic (skót) 1–4
  • Továbbjutott: a Celtic, kettős győzelemmel, 6–1-es összesítéssel
  • BATE Boriszov (fehérorosz)–FK Asztana (kazah) 2–0
  • Továbbjutott: az Asztana, 3–2-es összesítéssel
  • PAOK (görög)–Slovan Bratislava (szlovák) 3–2
  • Továbbjutott: a Slovan, 3–3-as összesítéssel, idegenben szerzett több góllal
  • Dudelange (luxemburgi)–Ararat-Armenia (örmény) 2–1 – tizenegyesekkel 5–4
  • Továbbjutott: a Dudelange, 3–3-as összesítéssel, tizenegyesekkel
  • Maribor (szlovén)–Ludogorec (bolgár) 2–2
  • Továbbjutott: a Ludogorec, 2–2-es összesítéssel, idegenben szerzett több góllal
  • Apollon Limassol FC (ciprusi)–PSV Eindhoven (holland) 0–4
  • Továbbjutott: a PSV, kettős győzelemmel, 7–0-s összesítéssel
  • Bnei Jehuda (izraeli)–Malmö (svéd) 0–1
  • Továbbjutott: a Malmö, kettős győzelemmel, 4–0-s összesítéssel
  • Molde (norvég)–Partizan (szerb) 1–1
  • Továbbjutott: a Partizan, 3–2-es összesítéssel
  • Zorja Luhanszk (ukrán)–Espanyol (spanyol) 2–2
  • Továbbjutott: az Espanyol, 5–3-as összesítéssel
  • Szpartak Moszkva (orosz)–Braga (portugál) 1–2
  • Továbbjutott: a Braga, 3–2-es összesítéssel, kettős győzelemmel
  • Royal Antwerp (belga)–AZ Alkmaar (holland) 1–4
  • Továbbjutott: az Alkmaar, 5–1-es összesítéssel
  • Hapoel Beer-Seva (izraeli)–Feyenoord (holland) 0–3
  • Továbbjutott: a Feyenoord, 6–0-s összesítéssel, kettős győzelemmel
  • Trabzonspor (török)–AEK Athén (görög) 0–2
  • Továbbjutott: a Trabzonspor, 3–3-as összesítéssel, idegenben szerzett több góllal
  • Rijeka (horvát)–Gent (belga) 1–1
  • Továbbjutott: a Gent, 3–2-es összesítéssel
  • Eintracht Frankfurt (német)–Strasbourg (francia) 3–0
  • Továbbjutott: a Frankfurt, 3–1-es összesítéssel
  • Rangers (skót)–Legia Warszawa (lengyel) 1–0
  • Továbbjutott: a Rangers, 1–0-s összesítéssel
  • Wolverhampton (angol)–Torino (olasz) 2–1
  • Továbbjutott: a Wolverhampton, 5–3-as összesítéssel

A csoportok sorsolását pénteken tartják.

HIRDETÉS







EZT OLVASTA MÁR?

X