Vizes vb: ismét megvédte világbajnoki címét 200 vegyesen Hosszú Katinka

Hosszú Katinka aranyérmet nyert 200 méter vegyesen a dél-koreai Kvangdzsuban zajló vizes világbajnokság hétfői napján.

A háromszoros olimpiai bajnok a hétfői döntőben 2:07.53 perces idővel csapott célba, megszerezve ezzel saját maga nyolcadik, a magyar úszósport 29. nagymedencés aranyérmét. Hosszú - aki sorozatban negyedszer nyerte meg ezt a számot - a magyar küldöttség második dobogósa a Koreai Köztársaságban, korábban a nyíltvízi úszók 5 kilométeres számában Rasovszky Kristóf diadalmaskodott.

A háromszoros olimpiai bajnok a 100 méteres hátúszástól azért lépett vissza délelőtt, hogy az esti programban ne kelljen rövid időn belül két számban is úsznia, és ez jó döntésnek bizonyult. Ötven méter után Hosszú még nem volt benne az első háromban, a hátúszó résztáv után viszont már a második helyen fordult. Aztán mellen lehagyta a mezőnyt, csaknem egy testhossz előnnyel fordult rá a gyorsra, amelyen nem lehetett utolérni.