BL: a Maccabi Tel Aviv vár a Kolozsvári CFR-re (ha továbbjut)


-A A+

A Maccabi Tel Aviv vár a Kolozsvári CFR-Asztana FK párharc győztesére a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező második fordulójában. 

A svájci Nyonban szerdán a déli órákban elkészítették a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező második fordulójának sorsolását: eszerint, ha a Kolozsvári CFR továbbjut a kazah Asztana FK elleni első fordulóbeli párharcból, a következő körben az izraeli Maccabi Tel Aviv csapatával játszik. A 2. fordulóban az első mérkőzéseket július 23-án és 24-én rendezik meg, az elsőként kihúzott csapat otthonában. A visszavágókat egy héttel később, vagyis július 30-án és 31-én. A pontos időpontokat az Európai Labdarúgó-szövetség (az UEFA) később ismerteti a klubokkal. 

Amennyiben a vasutasok alúlmaradnak az Asztana FK-val szembeni párharcban, akkor az Európa-liga 2. fordulójába sorolják át. Itt ellenfele annak a négy csapatos tornának a második helyezettje lesz, amelyet a koszovói, gibraltári, San Marinó-i és andorrai bajnokok  között rendeznek június 25-től kezdődően. 

Bajnokok Ligája, előselejtezős torna
az elődöntő párosítása:
Feronikeli (koszovói)-Lincoln Red Imps (gibraltári)
Tre Penne (San Marinó-i)-FC Santa Coloma (andorrai) 

Tehát a CFR ellenfele az EL-ben (ha nem győzi le az Asztana FK-t) a két elődöntőből továbbjutó csapatok mérkőzésének a vesztese lesz. 

 

Bajnokok Ligája, selejtező, 2. forduló
bajnoki ág
Ferencváros(magyar)–Ludogorec (bolgár) továbbjutója–F91 Dudelange (luxemburgi)–Valletta FC (máltai) továbbjutója
Asztana FK (kazah)–Kolozsvári CFR (romániai) továbbjutója–Maccabi Tel-Aviv(izraeli)
BATE (fehérorosz)–Piast Gliwice (lengyel) továbbjutója–Linfield FC (északír)–Rosenborg (norvég) továbbjutója
The New Saints (walesi)–az előselejtező győztese – a párharc továbbjutója–FC Köbenhavn(dán)
Dundalk (ír)–Riga FC (lett) továbbjutója–Partizani Tirana (albán)–Qarabag (azeri) továbbjutója
Sheriff Tiraspol (moldovai)–Szaburtalo Tbiliszi (grúz) továbbjutója–GNK Dinamo Zagreb(horvát)
Celtic (skót)–FK Sarajevo (bosnyák) továbbjutója–Nomme Kalju (észt)–Shkëndija (északmacedón) továbbjutója
Suduva Marijampole (litván)–Crvena zvezda (szerb) továbbjutója–HJK (finn)–HB Tórshavn(feröeri) továbbjutója
Slovan Bratislava (Pozsony, szlovák)–Szutjeszka Niksics (montenegrói) továbbjutója–APOEL (ciprusi)
Valur Reykjavík (izlandi)–Maribor (szlovén) továbbjutója–Ararat-Armenia (örmény)–AIK (svéd) továbbjutója
nem bajnoki ág
Viktoria Plzen (cseh)–Olympiakosz Pireusz (görög)
PSV (holland)–FC Basel (svájci)
Európa-liga, 2. selejtezőkör
bajnoki ág
Valur Reykjavík (izlandi)/NK Maribor (szlovén)–Ferencváros (magyar)/Ludorogec (bolgár)
SP Tre Penne (San Marinó-i)/FC Santa Coloma (andorrai)–Suduva Marijampole(litván)/Crvena zvezda (szerb)
BATE (fehérorosz)/Piast Gliwice (lengyel)–Dundalk (ír)/Riga FC (lett)
Partizani Tirana (albán)/Qarabag (azeri)–Sheriff Tiraspol (moldovai)/Szaburtalo Tbiliszi(grúz)
Ararat-Armenia (örmény)/AIK (svéd)–Feronikeli (koszovói)/Lincoln Red Imps (gibraltári)
Slovan Bratislava (Pozsony, szlovák)/Szutjeszka Niksics (montenegrói)–The New Saints(walesi)/az előselejtező győztese
az előselejtező döntőjének vesztese–Asztana FK (kazah)/Kolozsvári CFR (romániai)
HJK (finn)/HB Tórshavn (feröeri)–Linfield FC (északír)/Rosenborg (norvég)
Nomme Kalju (észt)/Shkëndija (északmacedón)–F91 Dudelange (luxemburgi)–Valletta FC(máltai)
A Celtic (skót)–FK Sarajevo (bosnyák) kiesője automatikusan a 3. selejtezőkörbe kerül 

 

HIRDETÉS







EZT OLVASTA MÁR?

X