2020-as Eb-selejtezők: ötven mérkőzés négy nap alatt


-A A+

Pénteken és szombaton, illetve hétfőn és kedden összesen ötven labdarúgó Európa-bajnoki selejtezőmérkőzést rendeznek szerte a kontinensen.

A harmadik és negyedik játéknapon négy csapat - a Nemzetek Ligája négyes döntőjében érdekelt Portugália, Svájc, Anglia és Hollandia - ezúttal nem lép pályára. Éppen az NL bronzmérkőzése és fináléja miatt nem rendeznek mérkőzést vasárnap a kvalifikációs sorozatban. A kvartett hiánya ellenére több csoportban is lesz olyan találkozók, amelyek jelentősen befolyásolhatják az első két Eb-részvételt érő pozíciót. Például az elmúlt világbajnokságról lemaradó, de ezúttal két mérkőzés után százszázalékos olaszok összecsapnak két legfőbb riválisukkal: szombaton a görögök vendégei lesznek, majd kedden a bosnyákokat fogadják.

Egy olyan meccsre is sor kerül, amelyen két százszázalékos csapat találkozik: szombaton a világbajnok franciákat a törökök fogadják. Szintén a csoport első és második helyén álló csapatok rangadója lesz hétfőn a spanyol-svéd és a lengyel-izraeli összecsapás.

A csoport:
péntek:
Montenegró-Koszovó, Podgorica 21.45
Csehország-Bulgária, Prága 21.45
    hétfő:
Csehország-Montenegró, Olomouc 21.45
Bulgária-Koszovó, Szófia 21.45
A csoport állása: 1. Anglia 6 pont/2 mérkőzés, 2. Bulgária 2/2, 3. Koszovó 1/1 (1-1), 4. Montenegró 1/2 (2-6), 5. Csehország 0/1
B csoport:
    péntek:
Ukrajna-Szerbia, Lviv 21.45
Litvánia-Luxemburg, Vilnius 21.45
    hétfő:
Ukrajna-Luxemburg, Lviv 21.45
Szerbia-Litvánia, Belgrád 21.45
A csoport állása: 1. Ukrajna 4 pont/2 mérkőzés, 2. Luxemburg 3/2, 3. Portugália 2/2, 4. Szerbia 1/1, 5. Litvánia 0/1
C csoport:
    szombat:
Észtország - Észak-Írország, Tallinn 19.00
Fehéroroszország-Németország, Boriszov 21.45
    kedd:
Németország-Észtország, Mainz 21.45
Fehéroroszország - Észak-Írország, Boriszov 21.45     
A csoport állása: 1. Észak-írország 6 pont/2 mérkőzés, 2. Hollandia 3/2 (6-3), 3. Németország 3/1 (3-2), 4. Észtország 0/1 (0-2), 5. Fehéroroszország 0/2 (1-6)
D csoport:
    péntek:
Georgia-Gibraltár, Tbliszi 19.00
Dánia-Írország, Koppenhága 21.45
    hétfő:
Írország-Gibraltár, Dublin 21.45
Dánia-Georgia, Koppenhága 21.45
Az állás: 1. Írország 6 pont/2 mérkőzés, 2. Svájc 4/2, 3. Dánia 1/1, 4. Gibraltár 0/1 (0-1), 5. Georgia 0-2 (0-3)
E csoport:
    szombat:
Horvátország-Wales, Eszék 16.00
Azerbajdzsán-Magyarország, Baku 19.00
    kedd:
Azerbajdzsán-Szlovákia, Baku 19.00
Magyarország-Wales, Groupama Aréna 21.45     
A csoport állása: 1. Szlovákia  3 pont/2 mérkőzés (2-1), 2. Wales 3 pont/1 mérkőzés (1-0), 3. Horvátország  3 pont/2mérkőzés (3-3), 4. Magyarország 2 pont/2 mérkőzés (2-3), 5. Azerbajdzsán 0 pont/1 mérkőzés 
F csoport:
    péntek:
Svédország-Málta, Solna 21.45
Norvégia-Románia, Oslo 21.45
Feröer-szigetek - Spanyolország, Tórshavn 21.45
    hétfő:
Spanyolország-Svédország, Madrid 10.45
Málta-Románia, Ta'Qali 21.45
Feröer-szigetek - Norvégia, Tórshavn 21.45
Az állás: 1. Spanyolország 6 pont, 2. Svédország 4, 3. Románia 3 (5-3), 4. Málta 3 (2-3), 5. Norvégia 1 (4-5), 6. Feröer-szigetek 0
G csoport:
    péntek:
Lettország-Izrael, Riga 21.45
Észak-Macedónia - Lengyelország, Szkopje 21.45
Ausztria-Szlovénia, Klagenfurt 21.45
    hétfő:
Lengyelország-Izrael, Varsó 21.45
Lettország-Szlovénia, Riga 21.45
Észak-Macedónia - Ausztria, Szkopje 21.45
A csoport állása: 1. Lengyelország 6 pont, 2. Izrael 4 (5-3), 3. Észak-Macedónia 4 (4-2), 4. Szlovénia 2, 5. Ausztria 0 (2-5), 6. Lettország 0 (1-5)
H csoport:
    szombat:
Izland-Albánia, Reykjavík 16.00
Moldova-Andorra, Chisinau 19.00
Törökország-Franciaország, Konya 21.45
    kedd:
Izland-Törökország, Reykjavík 21.45
Andorra-Franciaország, Andorra la Vella 21.45
Albánia-Moldova, Elbasan 21.45 
A csoport állása: 1. Franciaország 6 pont (8-1), 2. Törökország 6 (6-0), 3. Albánia 3 (3-2), 4. Izland 3 (2-4), 5. Andorra 0 (0-5), 6. Moldova 0 (1-8)
I csoport:
    szombat:
Oroszország-San Marino, Szaranszk 19.00
Skócia-Ciprus, Glasgow 21.45
Belgium-Kazahsztán, Brüsszel 21.45
    kedd:
Kazahsztán-San Marino, Nur-Szultan 17.00
Oroszország-Ciprus, Nyizsnyij Novgorod 21.45
Belgium-Skócia, Brüsszel 21.45
A csoport állása: 1. Belgium 6, 2. Ciprus 3 (5-2), 3. Oroszország 3 (5-3), 4. Kazahsztán 3 (3-4), 5. Skócia 3 (2-3), 6. San Marino 0
J csoport:
    szombat:
Finnország - Bosznia-Hercegovina, Tampere 19.00
Örményország-Liechtenstein, Jereván 19.00
Görögország-Olaszország, Athén 21.45
    kedd:
Liechtenstein-Finnország, Vaduz 21.45
Olaszország - Bosznia-Hercegovina, Torino 21.45
Görögország-Örményország, Athén 21.45
Az állás: 1. Olaszország 6 pont, 2. Görögország 4 (4-2), 3. Bosznia-Hercegovina 4 (4-3), 4. Finnország 3, 5. Örményország 0 (1-4), 6. Liechtenstein 0 (0-8)
HIRDETÉS







EZT OLVASTA MÁR?

X