Roland Garros: Simona Halep bejutott a harmadik fordulóba

A címvédő Simona Halep bejutott a Párizsban zajló francia nyílt teniszbajnokság (Roland Garros) női egyes versenyének harmadik fordulójába, miután csütörtökön, egy 131 perces mérkőzésen, 6:4, 5:7, 6:3 arányban legyőzte a lengyel Magda Linettet (WTA - 87.).

Az év második Grand Slam-tornáján harmadikként kiemelt Halep a meccs elején 2:0-ra elhúzott, de Linett kiegyenlített, Halep 5:2-re elment, de a lengyel lány 5:4-re feljött, innen nyert Simona 6:4-re.

A második szettben Halep 5:3-ra vezetett és kihagyott egy meccslabdát, aztán 5:4-nél még kihagyott kettőt, sőt, az időnként egészen zseniális megoldásokat választó, sokat kockáztató lengyel teniszező, brékelt, majd kiszerválta a játszmát. A döntő szettben Halep ismét elhúzott 3:0-ra, aztán 5:3, majd 6:3 lett.

Halep bebiztosított magának egy 143 000 eurós csekket és 130 WTA pontot, és a következő fordulóban a szerb Aleksandra Krunic és az ukrán Lesia Curenko párharc győztese ellen játszik.

Begu is továbbjutott

Szetthátrányból fordítva, remek hajrával nyert Irina Begu a cseh Karolina Muchová ellen 1:6, 6:3, 6:4 arányban. Kiesett Sorana Cîrstea, akit a spanyol Aliona Bolsova 7:6(5), 7:6(3) arányban múlt felül. Nem jutott tovább a Raluca Olaru, Darija Jurak román-horvát páros sem, őket a német Anna-Lena Friedsam, Laura Siegemund duó 6:2, 6:3-mal búcsúztatta.

Bár az első szettben ismét 0:5-tel indított, csaknem három óra játék után továbbjutott a világelső Naomi Osaka, kiesett viszont Sabalenka, Szakkari és Stosur.