Roland Garros: Simona Halep bejutott a második fordulóba

A címvédő Simona Halep bejutott a Párizsban zajló francia nyílt teniszbajnokság (Roland Garros) női egyes versenyének második fordulójába, miután kedden, egy 95 perces mérkőzésen, 6:2, 3:6, 6:1 arányban legyőzte a horvát származású ausztrál Ajla Tomljanovicot.

Az év második Grand Slam-tornáján harmadikként kiemelt Halep a meccs elején 3:0-ra elhúzott, majd gond nélkül megtartotta előnyét, és 6:3-ra hozta az első játszmát. A másodikban a román lány kiengedett,Tomljanovic megragadta az alkalmat, átvette az irányítást, és 3:6-ra elvette a szettet. A döntő játszmában Halep semmit sem bízott a véletlenre, és nagyon hamar 5:0-ra vezetett, ahonnan 6:1-re zárta a szettet.

Halep bebiztosított magának egy 87 000 eurós csekket és 70 WTA pontot. A következő fordulóban a lengyel Magda Linette (27 éves, WTA - 87.) ellen lép pályára, aki az első fordulóban 3:6, 6:1, 6:2-re verte a francia a Chloe Paquet-t. Halep és Linette korábban soha nem játszott egymás ellen hivatalos versenyen.

Ugyancsak bejutott a második fordulóba Sorana Cîrstea, aki egy igen nehéz mérkőzésen 5:7, 6:4, 7:5 arányban legyőzte a szlovén Kaja Juvant, és Irina Begu, aki sima 6:1, 6:1-re verte a kínai Zhu Lint. Elbúcsúzott a további küzdelmektől viszont Mihaela Buzărnescu, aki nem bírt Jekatyerina Alekszandrovával, az orosz teniszező 6:4, 6:4 arányban győzött.

Csak nagy izgalmakkal, két meccslabdát hárítva lépett tovább a második fordulóba a világelső Naomi Osaka és megdolgozott a kvalifikációért a kanadai román játékos Bianca Andreescu is, kiesett viszont többek között a lett Jelena Osztapenko, a szlovák Dominika Cibulková és az észt Anett Kontaveit, Petra Kvitová visszalépett.

Eredmények a keddi játéknapról:
Naomi Osaka (Japán) - Karolina Schmiedlová (Szlovákia) 0:6, 7:6(4), 6:1
Victoria Azarenka (Fehéroroszország) - Jelena Ostapenko (Lettország) 6:4, 7:6(4)
Caroline Garcia (Franciaország) - Mona Barthel (Németország) 6:2, 6:4
Anna Blinkova (Oroszország) - Margarita Gaszparian (Oroszország) 6:3, 4:6, 8:6
Kurumi Nara (Japán) - Dalila Jakupovic (Szlovénia) 7:5, 5:7, 6:3
Bianca Andreescu (Kanada) - Marie Bouzkova (Csehország) 5:7, 6:4, 6:4
Magda Linette (Lengyelország) - Chloe Paquet (Franciaország) 3:6, 6:1, 6:2
Darja Kaszatkina (Oroszország) - Jasmine Paolini (Olaszország) 6:2, 6:3
Monica Puig (Puerto Rico) - Kirsten Flipkens (Belgium) 6:1, 7:5
Aryna Szabalenka (Fehéroroszország) - Dominika Cibulková (Szlovákia) 7:5, 6:1