Miami Open: Halep kikapott Pliskovától, oda a döntő és a világelsőség

Vereséget szenvedett Simona Halep a cseh Karolina Pliskovától a Miamiban zajló, 9 millió dollár összdíjazású keménypályás tenisztorna női versenyének elődöntőjében. A cseh teniszező két szettben, 7:5, 6:1-re győzte le a román lányt, aki így elszalasztotta az esélyt, hogy hétfőtől ismét előrelépjen a világranglista első helyére.

Pliskovának egy óra és 14 perc játék után sikerült nyernie a csütörtökről péntekre virradóra játszott találkozón, amelyet több alkalommal is megszakítottak az eső miatt.

Halep kezdte jobban a mérkőzést és 5:3-ra vezetett az első szettben, ezt követően azonban elveszített zsinórban kilenc játékot, így az első játszmát 7:5-re, a másodikat 6:1-re nyerte Pliskova. A román lány a tőle megszokottnál sokkal gyengébben adogatott, első és második szerváját is 47%-os hatékonysággal ütötte.

A tornán nyújtott teljesítményéért 354 ezer dolláros pénzdíjat és 390 ranglistapontot kap Halep.

Karolina Pliskova Ashleigh Bartyval küzd meg a trófeárt, a tizenkettedik helyen kiemelt ausztrál lány 6:3, 6:3-ra győzte le a másik elődöntőben az észt Anett Kontaveitet.