Halep könnyedén verte az idősebb Williams-lányt, negyeddöntős Miamiban

Bejutott Simona Halep a Miamiban zajló, 9 millió dollár összdíjazású keménypályás tenisztorna női versenyének negyeddöntőjébe, miután könnyedén, 6:3, 6:3-ra legyőzte az amerikai Venus Williamst.

A világranglista harmadik helyén álló Halepnek egy óra és 13 perc játék után sikerült nyernie hétfőn.

Jól kezdte a mérkőzést a román lány, 3:0-ra vezetett, Williams feljött 3:2-re, aztán mindketten hozták az adogatásukat, míg végül 5:3-nál Halep brékelt és 6:3-mal lezárta a játszmát. A második szettben Halep elhúzott 4:1-re, majd bréklabdát hárítva nyert 6:3-ra.

Hetedszer játszott egymással Halep és Williams (WTA-43.), az első három találkozót az amerikai, utóbbi négyet a román lány nyerte.

A negyeddöntőben kínai ellenfelet kap Halep Vang Yafan vagy a 18. helyen kiemelt Vang Csiang személyében.