A dubaji tenisztorna negyeddöntőjébe jutott Simona Halep

Bejutott Simona Halep a Dubajban zajló, 2 828 000 dollár összdíjazású keménypályás női tenisztorna negyeddöntőjébe, miután szerdán 6:3, 7:5-re legyőzte Leszja Curenkót.

Ez volt a román lány hatodik összecsapása a világranglista 23. helyén álló ukrán sportolóval, és mindannyiszor ő került ki győztesen. Legutóbb múlt héten, Dohában múlta felül 6:2, 6:3-ra. A szerdai találkozó kiegyensúlyozottabb volt, mint a múlt heti, és végül 1 óra és 10 perc játék után sikerült nyernie Halepnek. Simona 13 nyerő ütést mutatott be, ellenfele 12-t, Curenkónak azonban 28 ki nem kényszerített hibája volt, míg a román lánynak 17.

A negyeddöntőben a svájci Belinda Bencic és a nyolcadikként kiemelt, fehérorosz Arina Szabalenka közötti mérkőzés győztese lesz a ranglista második helyén álló román lány ellenfele. Halep 2015-ben megnyerte a dubaji tornát.