Halep elveszítette a dohai tenisztorna döntőjét

Simona Halep elveszítette a 916.131 dollár összdíjazású dohai (Katar) WTA-torna döntőjét, miután szombaton 3:6, 6:4, 6:3 arányban vereséget szenvedett a belga Elise Mertenstől.

Az első helyen kiemelt Halep, aki hétfőtől a WTA világranglista második helyére lép elő, nagyszerűen kezdte a meccset, és úgy tűnt, sima győzelem fele tart, ám a második szettben visszaesett, és végül 2 óra és 13 perces küzdelem után, elvesztette a mérkőzést a WTA ranglista 21. helyén álló ellenfelével szemben.

Halep brékkel kezdte a meccset, de Mertens visszabrékelt, Halep elment 3-1-re, de Mertens kiegyenlített, innen Halep három love game-mel 6:3-ra megnyerte az első szettet. Simona jól kezdte a második játszmát is, 2:0-ra vezetett, Mertens egyenlített, majd orvosi szünetet kért. A leállás kizökkentette Halepet a ritmusból, 3:2-re vezetett és két labdája volt a 4:2-höz, a belga lány egyenlített, brékelt, majd kiszerválta a szettet.

A döntő szettben Mertensnek 2-0-ja volt, Halep egyenlített, de kiújultak fizikai problémái, és Mertensnek sikerült brékelnie, 4:2-re, majd 5:3-ra vezetett, és végül 6:3-ra nyert. Halep 4 ászt és 4 kettőshibát ütött, második szervája mögött mindössze 5 labdát tudott megnyerni és 17 bréklabdájából csak hatot tudott értékesíteni (35%). Mertens 2 ászt és 6 kettőshibát ütött, viszont 10 bréklabdájából hetet megnyert (70%). Halep 94 pontot gyűjtött ellenfele 88 pontjához képest.

Ez volt Mertens első győzelme Halep fölött, a román lány simán nyerte korábbi két mérkőzésüket, amelyekre 2018-ban került sor, Madridban, a harmadik fordulóban, 6:0, 6:3-ra, Roland Garrosban, a nyolcaddöntőben, 6:2, 6:1-re.

A 2014-es bajnok, tavalyi elődöntős Simona Halep teljesítményéért egy 84.850 dolláros csekket és 305 WTA pontot. A belga játékost 158.895 dollár és 470 WTA pont illeti meg.

Halepnek ez volt karrierje 34. fináléja, eddig 18-at nyert meg. Simona a következő tornákozn győzött: 2013-ban Nürnberg, 's-Hertogenbosch, Budapest, New Haven, Moszkva és Szófia; 2014-ben Doha és Bukarest; 2015-ben Sencsen, Dubaj és Indian Wells; 2016-ban Madrid, Bukarest és Montréal: 2017-ben Madrid; 2018-ban pedig Sencsen, Roland Garros és Montréal. Halepnek van még egy páros WTA-torna győzelme, ezt Irina Beguval együtt szerezték 2018-ban Sencsenben.

A román lány pályafutás során 16 döntőt veszített el: 2010 és 2011-ben Fezben (Marokkó), 2012-ben Brüsszelben és Madridban, 2014-ben Roland Garrosban és a világbajnokságon (WTA Finals), 2015-ben Torontóban és Cincinnatiben, 2017-ben Romában, Roland Garrosban, Cincinnatiben és Pekingben, és 2018-ban az Australian Openen, Rómában és Cincinnatiben, és most, Dohában.

Mertens öt tornán győzött karrierje során: 2017-ben Hobartban, 2018-ban Hobartban, Luganóban és Rabatban, 2018-ban Dohában és egy döntőt vesztett 2017-ben Isztambulban.