Simona Halep bejutott a dohai tenisztorna elődöntőjébe

Simona Halep bejutott a 916 131 dollár összdíjazású dohai (Katar) WTA-torna elődöntőjébe, miután csütörtökön nagy küzdelemben 7:6(1), 7:6(6) arányú győzelmet aratott a német Julia Georges fölött.

Az első helyen kiemelt Halep, aki hétfőtől a WTA világranglista második helyére lép elő, kétórás küzdelemmel jutott az elődöntőbe.

A meccset remekül kezdő Halep 4:0 után 5:2-nél visszaesett, és német ellenfele 5:6-ra fordított. Halepnek sikerült rövidítésbe küldenie a játszmát, amelyet 7-1-re megnyert.

A második szettben Georges hamar brékelt és ezt 4:5-ig tartani tudta, ekkor Halep egy love game-mel visszabrékelt, majd megnyerte adogatását és 6:5-re vezetett. Georgesnek sikerült rövidítésbe tolni a játszmát, amelyben 1-4, 2-5 és 4-6-ra is vezetett, ám Halep, két szettlabdát hárítva, 8-6-ra megnyerte a tie-breaket.

Halep 3 ászt ütött és 2 kettőshibát rontott, míg Georgesnél ez az arány 4-4 volt. Halep 28, Georges 33 nyerőt ütött, ám a német lány jóval több ki nem kényszerített hibát vétett (25-41).

Halep ezzel 3-1-re vezet a 30 éves Georges (WTA - 16.) ellen az egymás elleni meccsekben, akit korábban legyőzött 6:2, 6:0-ra 2014-ben, Madridban, az első fordulóban, és 6:4, 6:1-re 2016-ban, Miamiban, a harmadik fordulóban. Georges tíz évvel ezelőtt nyert a párizsi selejtezőben 6:4, 2:6, 6:3-ra.

A 2014-es bajnok, tavalyi elődöntős Simona Halep ezzel bebiztosított magának egy 45.320 dolláros csekket és 185 WTA pontot. A román lány az elődöntőben az ukrán Jelina Szvitolina (24, WTA 7.), ellen lép pályára, aki csütörtökön 6:4, 6:2-re verte a cseh Karolína Muchovát. Szvitolina 4-3-ra vezet Halep ellen az egymás elleni mérkőzéseken. Az ukrán lány megnyerte az utolsó három meccset, legutóbb a római torna döntőjében győzött 6:0, 6:4 arányban.