Tenisz: Halep bejutott a dohai tenisztorna negyeddöntőjébe

Simona Halep bejutott a 916 131 dollár összdíjazású dohai (Katar) WTA-torna negyeddöntőjébe, miután szerdán 6:2, 6:3 arányú győzelmet aratott az ukrán Leszia Curenko fölött.

Halep repülőrajtot vett és 5:0-ra elhúzott, az ukrán lánynak csak 6:2-re sikerült kozmetikáznia az első játszmát. A második szettben Curenko 1:3-ra vezetett és 1:4-hez is volt labdája, ám a 2014-es bajnok összeszedte magát, és öt játékot nyert zsinórban, s ezzel 6:3-ra behúzta a játszmát.

Mindkét játékos 2-2 ászt ütött és 6-6 kettőshibát rontott. Halep 16, Curenko 15 nyerőt ütött, ám az ukrán lány jóval több ki nem kényszerített hibát vétett (24-33). Simona Halep bebiztosított magának egy 24.360 dolláros csekket és 100 WTA pontot, és ezzel már biztos, hogy hétfőtől a WTA ranglista második helyére lép elő.

Simona következő ellenfele a német Julia Georges lesz, aki szerdán 6:1, 6:7(5), 6:4-re verte az amerikai Alison Riske-t. Halep 2-1-re vezet a 30 éves Georges (WTA - 16.) ellen az egymás elleni meccsekben, akit legyőzött 6:2, 6:0-ra 2014-ben, Madridban, az első fordulóban, és 6:4, 6:1-re 2016-ban, Miamiban, a harmadik fordulóban. Georges tíz évvel ezelőtt nyert a párizsi selejtezőben 6:4, 2:6, 6:3-ra.