2019-es férfi kézi-vb: már csak az éremcsaták vannak hátra

Két mérkőzés van már csak hátra a 2019-es férfi kézilabda világbajnokságon: vasárnap délután 15.30-tól Németország és Franciaország a bronzéremért, 18.30-tól Dánia és Norvégia az aranyért küzdhet meg.

Dánia még hibátlan a tornán, és Norvégia is még a csoportkörben szenvedte el egyetlen vereségét, éppen a dánoktól, akik 30–26-ra nyerték meg azt a találkozót. A két skandináv csapat erődemonstrációt tartott a hamburgi elődöntőben, a dánok a franciák, a norvégok a németek felett arattak fölényes győzelmet. A világbajnoki címért vívandó párharcról itt írtunk.

Szombaton délután lejátszották azokat a helyosztókat is, amelyek valamelyikére Magyarország is pályázott. Mint helyszíni élő tudósításainkban beszámoltunk, a Csoknyaii István és Vladan Matics vezette magyar válogatott a koppenhágai D-csoportból a második helyen jutott tovább Svédország mögött, viszont a középdöntőben csak Tunéziát tudta legyőzni, a két döntőstől - Dánia és Norvégia - síma vereséget szenvedett és ezzel a vébé 10. helyén végzett.

Az ötödik helyet végül Svédország szerezte meg, miután a szombat esti herningi helyosztón simán, végig vezetve 34–28-ra legyőzte Horvátországot.

Az olimpiai selejtezőtornás részvételt biztosító 7. helyért Spanyolország ls Egyiptom csapott össze. Az első félidő nagy csatájában jobbára a spanyolok vezettek, de Egyiptom nem szakadt le, sőt a játékrész hajrájában fordított, és 16–14-nél a háromgólos előnyért támadott. A második félidő egygólos egyiptomi fórral kezdődött, még kettővel is ment az afrikai gárda, 21–20-as vezetésénél azonban hullámvölgy következett, és a spanyolok egy 6–1-es rohamot követően megléptek néggyel (26–22). Az utolsó húsz percben David Davis fáradó együttese legfeljebb két gólra tudott felkapaszkodni, a ritmust elkapó, feljavuló kapusteljesítménnyel megtámogatott spanyolok győzelme nem forgott veszélyben.