2019-es férfi kézi-vb: közelebb a tokiói olimpia Tunézia legyőzése után

Tunézia legyőzése kötelező feladat a magyar férfi kézilabda válogatott számára, ha a hivatalosan deklarált célkitűzést, vagyis az olimpiai selejtezőt érő első hét hely egyikét meg akarja szerezni a német-dán közös rendezésű világbajnokságon.

Mint arról helyszíni tudósításainkban beszámoltunk, a Csoknyai István/Vladan Matics vezette együttes a második helyről jutott tovább a D-csoport küzdelmeinek helyet adó koppenhágai Royal Arénából. A magyar válogatott egy ponttal érkezett Herningbe, ahol C-csoporból továbbjutó 3 csapat - Dánia, Norvégia és Tunézia - vár rá a II. középdöntőben.

Az első herningi mérkőzésén már túl is vannak a fiúk, szombaton este 25-22-re kikaptak a házigazda Dániától. A magyar válogatott úgy is végig meccsben volt az olimpiai bajnok ellen, hogy a szakvezetők „kimenőt adtak” az alapjátékosok zömének. Hasonló felfogásban állt ki Svédország ellen Tunézia is, amely 23-35-re kapott ki a skandinávoktól.

Szombaton késő este visszatért Dániában a magyar válogatotthoz Balogh Zsolt, aki még a Katar elleni mérkőzésen szenvedett bokasérülést, majd Magyarországon folytatódott a kezelése. A vasárnap sorra került herningi vizsgálatokat követően a szakmai és az egészségügyi stáb döntése nyomán eldőlt, hogy a jobbátlövő pályára léphet Tunézia elleni találkozón. Hasonló a helyzet Bodó Richárddal, akinek a svédek ellen rándult meg a bokája, és nem került pályára Egyiptom ellen, vasárnap már ő is játszhat.

Magyar keret
Kapusok: Mikler Roland (Telekom Veszprém), Székely Márton (Grundfos Tatabánya)
Jobbszélső: Hornyák Péter (Balatonfüredi KSE)
Jobbátlövők: Nagy László (Telekom Veszprém), Máthé Dominik (Balatonfüredi KSE)
Irányító: Lékai Máté (Telekom Veszprém)
Beállók: Bánhidi Bence (Mol-Pick Szeged), Sipos Adrián (Grundfos Tatabánya), Schuch Timuzsin (Ferencváros)
Balátlövők: Bodó Richárd (Mol-Pick Szeged), Ilyés Ferenc (Grundfos Tatabánya),  Ligetvári Patrik (Ademar León – Spanyolország), Szita Zoltán (Balatonfüredi KSE)
Balszélsők: Bóka Bendegúz (Balatonfüredi KSE), Juhász Ádám (Grundfos Tatabánya)
Szövetségi kapitány: Csoknyai István és Vladan Matics
Tunézia kerete
Kapusok: Makrem Missaoui (Bukaresti Dinamo), Marouéne Maggaiez (Bukaresti CSM), Amine Bedoui (Espérance de Tunis)
Jobbszélsők: Anouar Ben Abdallah (Étoile du Sahel), Ramzi Majdoub (Club Africain)
Jobbátlövők: Oussama Hosni (Pontault-Combault HB)
Irányítók: Mohamed Soussi (Montpellier HB), Kamel Alouini (Bukaresti Dinamo), Achraf Saafi (Étoile du Sahel)
Beállók: Marouane Chouiref (Tremblay en France HB), Jihed Jaballah (SelkaSpor)
Balátlövők: Wael Jallouz (Füchse Berlin), Mosbah Sanai (Al Nasr Club), Oussama Jaziri (Espérance de Tunis), Youssef Maaref (Al Ahly SC)
Balszélsők: Oussama Boughanmi (Espérance de Tunis), Rafik Bacha (Étoile du Sahel)
Védekező: Khaled Haj Youssef (Al Sadd SC)
Szövetségi kapitány: Toni Gerona

Mint látható, a tunéziai keretben 3 olyan játékos is van, aki Romániában keresi kenyerét.

A két válogatott eddig 6 alkalommal mérkőzött meg egymással, 4-szer a magyarok, 1-szer a tunéziaiak nyertek, egy összecsapás pedig döntetlennel ért véget. Legutóbbi 2012. július 19-én találkoztak egymással Szegeden egy felkészülési mérkőzésen, akkor 29-25-ös hazai győzelem született.

A 15 ezer férőhelyes herningi Jyske Bank Boxen egyelőre kong az ürességtől. Az 50 ezer lakójú észak-dániai kisvárosban ma este két mérkőzést rendeznek, a magyar-tunéziai találkozó után Norvégia-Egyiptom összecsapásra kerül sor. Ez utóbbira valószínűleg megérkeznek a szomszédos skandináv ország szurkolói, tehát a második félidőre egy kicsit  többen is lehetnek.

A baloldali kapu mögött összeverődött egy kisebb magyar tábor, olyan 100-an lehetnek.

Kezdünk.

1. perc - magyar támadással indul a mérkőzés. Balogh Zsolt lövése elakad a sáncban, Chouiref beállóból megszerzi az első gólt. 0-1

1. perc - a gólszerzőt kiállítják, Lékai egyenlít 1-1

2. perc - az időkrízisben levő afrikaiak beadják Jaballah-nak, aki elpörgeti Székely marci mellett 1-2

4. perc - Hoszni átmegy a védelmen 1-3

5. perc - Balogh Zsolt befutásra kap labdát Bodótól 2-3

6. perc - Boughanmi labdája a felső lécről túlpördül, a magyarok az egyenlítésért támadhatnak. A visszatérő Balogh Zsoltnak sok bepótolnivalója van 3-3

7. perc - Bodó Ricsi góljával már vezet a magyar válogatott 4-3

8. perc - Bánhidit kiküldik lerántásért, emberhátrányban kellene kivédekezni a támadást. Nem sikerül, Szanai egyenlít 4-4

9. perc - Hoszni ellentámadásból

11. perc - Balogh Zsolt hetesból egyenlít 5-5

12. perc - Székely véd, de továbbra is a tunéziaiaknál marad a labda. Bodót kiküldik, emberelőnyben az afrikaiak. Sikerült kivédekezni.

14. perc - Haj Youssefet kiállítják, de a Bukaresti Dinamo kapusa, Missaoui védi Balogh bombáját. Majd ugyanő bravúrosan védi a Bóka lövését

16. perc - Sanai és Chouiref gólt lő majd ez utóbbi kiállíttatja magát, Lékai villámgyorsan válaszol 6-7

17. perc - Bodó megtalálja Bánhidit a hatoson 7-7

18. perc - Soussi lövését elkapja Székely, Lékai lendületből érkezik. Magyaroknál a vezetés!!  8-7

19. perc - Nagy László 9 méterről. A magyar válogatott 4-0-s sorozatban van 9-7

Tunézia időt kér.

20. perc - Székely Márton ziccert fogott, Balogh helyzetbe hozta magát. 10-7

21. perc - Sanai kihasználta a magyar védelem passzivitását 10-8

22. perc - Lékai frissen tért vissza a csapatba, ő és Balogh is 4-4 gólos már 11-8

23. perc - Chouiref beállóból, majd Bodó felavatja a tunéziaiak új kapusát, Bedouit 11-9

24. perc - Sanai és Bánhidi gólváltásával marad a 3 közte 13-10

25. perc - Chouiref hetest harcol ki, Boughanmi belövi 13-11

27. perc - Soussi gólja után időt kér Csoknyai István 13-12

27. perc - Székely ziccert véd, majd Lékei ellentámadásból 14-12

28. perc - Balogh Zsolt is 5 gólos már. 15-12

29. perc - Hoszni állva hagyja Ligetvárit 15-13

30. perc - Balogh megállíthatatlan, már 6 gólos 16-13

30. perc - a félidő utolsó gólját Soussi lövi 16-14

Szünet

31. perc - a második félidő első támadását az Afrika-bajnok Tunézia indíthatja.  Fenn van a játékvezetők keze, Szanai eladja a labdát. Lékai rendezetlen védelem ellen belövi 17-14

32. perc - Soussi nem hagyja elvégezni a labdaszerzés utáni szabaddobást, kiállítják. Emberelőnyben támadhat a magyar válogatott, Nagy Laci lövését megfogja Missaoui. Kár, először vezethetett volna a csapat négy góllal.

34. perc - kér szélső gólt láthattunk, előbb Boughanmi, majd Bóka 18-15

34. perc - első gólját lövi a dinamós Alouini, Lékai válaszol 19-16

36. perc - Bodó óóóóriási bombájával végre megvan a 4 közte 20-16

37. perc - Lékai beállt Hoszni elé, aki támadófaultot követ el.

38. perc - Bánhidit kiállítják, de a magyaroknál marad a labda, Nagy eladja a labdát, üres volt a magyar kapu, de a tunéziaiak mellé lövik.

40. perc - Balogh ott folytatja, ahol abbahagyta. Kínaival!!!! 21-16

41. perc - Missaoui védi Bodó lövését, majd időt kér a tunéziai kapitány

42. perc - Boughanmi balszélről 21-17

43. perc - Bodó válaszol, majd Székely kitolja Sanai lövését 22-17

44. perc - Missaoui másodszor védi Nagy Laci lövését. A Dinamo kapusa felkészült a magyar sztárból

45. perc - Soussi mellétrafált, a +6-ért támadhatunk. Balogh nem teketóriázik 23-17

46. perc - újabb labdaszerzés, Balogh lövését a ...kapufa védi.

48. perc - mivel ég a ház, a tunéziaiak behozzák a sérülésből visszatérő szupersztárukat, a jelenleg Berlinben játszó Jallouz-t. Az átlövő BL-t is nyert anno a Barcelonával. Első lövését Székely védi

49. perc - Bóka gólra váltja Balogh Zsolt keresztpasszát 24-17

50. perc - Jallouz lövését Székely védi, de a székely Sipos előtte szabálytalankodott. Kiállították. Emberelőnyben az afrikaiak.

51. perc - Székely Marci bezárta a boltot, újabb ziccert védett. Tunézia a második félidőben eddig 3 gólt lőtt csak!!!

52. perc - Sanai átlövésből 24-18

53. perc - Székely újabb bravúrja.

Zúg a Ria-Ria-Hungária!!!

Magyar időkérés

54. perc - Boughanmi kontragóljára Juhász válaszol 25-19

54. perc - Nagy Laci „leszedte” Szanai fejét, kiállítják. Székely verhetetlen!!! 12/31-es mutatója van a magyar kapusnak

56. perc - az afrikaiak ismét nem találják el az üres kaput.

57. perc - Székely újabb védése után egyre biztosabbnak túnik a magyar győzelem.

58. perc - Balogh Zsolt belő még egy hetest. Ez volt az ő 9. gólja. Lékai a második legeredményesebb 7 találattal. 26-19

58. perc - Hoszni szépít, közben kiállítják Bánhidit is 26-20

Zeng a Szép volt, fiúk! - a galeri már tudja, hogy ez a meccs megvan

60. perc - Bánhiditől belemenéséért elveszik a labdát, Hoszni még betalál 26-21

Vége

A magyar válogatott ezzel hozta a kötelező győzelmet Tunézia ellen. A magyar válogatott szerdán 19 órától lép pályára Norvégia ellen.