2019-es férfi kézi-vb: Angola ellen „megérkezett” a magyar válogatott

Vasárnap este 7 órától Angola lesz a magyar válogatott ellenfele a német-dán közös rendezésű 2019-es férfi kézilabda világbajnokság D csoportjának második fordulójában.

Kövesse kiküldött munkatársunk élő szöveges tudósítását.

Az afrikaiak robbantották a vébé első meglepetését azzal, hogy az első fordulóban 24-23-ra legyőzték a papírforma szerint sokkal erősebb Katart. Ezzel szemben a Csoknyai István és Dragan matics vezette magyar válogatott bemutatkozása felemásra sikeredett, Ilyés Ferencék csak 25-25-ös döntetlent játszottak a pánamerikai bajnok Argentínával.

Ha már a magyar válogatott székelyudvarhelyi csapatkapitányáról esett szó, akkor folytassuk talán ezzel.

A 37 éves székely kézilabdázó számára is óriási meglepetés volt, hogy édesapja kiutazott Dániába, az argentinok elleni meccs után nem hitt a szemének, amikor szembefutott vele.

Olyan 2500 néző lehet a koppenhágai Royal Arénában, a sajtópáhollyal szembeni oldalon egy kisebb - 100  fős - magyar galeri is összeállt. A szurkolók együtt énekelték a játékosokkal a magyar himnuszt.

Megkezdődőtt a mérkőzés.

3. perc - a mérkőzés első gólját az afrikaiak dobják, de csak 5 másodpercig vezettek, mert Lékai egyenlített. A vezetés nem jött össze, mert Bánhidi nem tudta megverni a hatosról a katariak szemét is kivédő Muachissengue-t.

5. perc - Bánhidi nem hagyta magát, és második próbálkozásra már túljárt Mua.. eszén. 2-1

6. perc - Hornyák ellentámadásból megszerzi a harmadik magyar gólt, Angola időt kér, de a játék képe nem változik, mert Bodó Richárd is betalált. 4-1

11. perc - Bóka Bendegúz, Bánhidi, majd ismét Bóka góljával 8-2-re módosul az eredmény. A Csoknyai István és Dragan Matics vezette magyar csapat szeretné már a meccse elején az angolaiak tudtára adni, hogy ma este nincs keresnivalójuk.

15. perc - Bodó bedobja a tizediket. Egyelőre jól alakulnak a dolgok. 10-3

Közben említsük meg, hogy Nagy László már a meccs első percétől pályán. A magyar klasszis ezen a meccsen kell ismét összecsíszolódjon a csapat többi tagjával, miután a felkészülés nagy részét egyedül abszolválta.

18. perc - Meneco hosszú percek után ismét megtalálta a kapu felé utat, de azonnal jött a magyar válasz az immár 5 gólos Bóka részéről. A magyar balszélsőben nagy a bizonyítási vágy. 12-4

21. perc - Maneco talált be ismét, de nem akárhogy. Előtte két csapattársa lövését is védte Mikler, de a harmadik kipattanóra már nem ért át a túloldalra a Veszprém magyar kapus.

22. perc - végre betalált az első, Argentína elleni meccsen 10-ig jutó Balogh Zsolt is.

22. perc - Bóka hétméterest érő szabálytalanságot követett el, majd halmozott büntetésként az iráni játékvezetőktól a piroslapot is megkapta. Ő volt eddig a pillanatig a magyar válogatott legeredményesebb játékosa. A büntetőt Mikler kivédte. 14-5

24. perc - magyar kínai figura Lékaira kijátszva, tíz közte. 15-5

25. perc- de még egy percig se, mert közben Iman Dzsamali és Hornyák góljaival már 17-5-re módosult az eredmény.

26. perc - Quitongo szépít egy kicsit, de Dzsamali átlövésből visszaállítja a 12 gólos előnyt.

Itt érdemes megjegyezünk, hogy a magyar válogatott színeiben ezekben a játékpercekben két székelyföldi játékos is pályán van: a székelyudvarhelyi Ilyés Ferenc és a székelykeresztúri Sipos Adrián.

28. perc - magyar időkérés az első félidő utolsó két perce előtt.

29. perc - Sipost 2 percre kiállítják.

29. perc - a politikai korrekt svéd közönség vastapssal jutalmazza az angolaiak kínai figuráját. A koppenhágai Royal Arénában azért vannak többségben a svédek, mert a magyar-angolai után, 21.30-tól válogatottjuk Argentínával csap össze. S mivel az Oresund-hídnak köszönhetően szomszédos Malmö kevesebb mint félórára van a csarnoktól...

Az első félidő utolsó gólját is Angola szerzi - dudaszóra - így az eredmény 30 perc után 18-8

Szünet.

31. perc - angolai támadással kezdődik a második félidő. Teca a kapufát találja el, jöhetnek a magyarok. Vagyis a székelyek, mert Sipos Adrián is megszerzi első gólját az idei vébén. 19-8

32. perc - Siposnak a másik oldalon is bennevolt a keze egy gólban, ugyanis Adelino Pestana lövése az ő kezén változtatott irányt és csapta be a második félidő elejétől a magyar kaput védő Székely Mártont. 34. perc - Balogh Zsolt középról, ütemtelenül, laposan. 21-9

37. perc - négy angolai gól. WTF! Három közülük ellentámadásból született eladott magyar labdák után 21-13

A Csoknyai/Matics edzőpáros időt kér még mielőtt késő lenne.

39. perc - a magyar gólcsendet Balogh törte meg, aki egy kínai figura végén besodorta a labdát a kapuba. 22-13

41. perc - ismét 10 közte, Juhász Ádám balszélről 23-13

42. perc - Sipos szabálytalakodása miatt hetest kapnak, Ferreira megveri Székelyt .

43. perc - Czászár, Ferreira és Dzsamali is eredményes 30 másodpercen belül 25-15

44. perc - Pascoal jókor volt jó helyen a kipattanónál és megszerzi az afrikaiak 16. gólját. Császár Gábor helyzetbe játssza magát és visszaállítja a tíz gólos különbséget. 26-16

47. perc - Pestana és Balogh Zsolt. Stabilizálódni látszik a tíz gólos különbség 27-17

50. perc - Császár és Pestana most a változatosság kedvéért . 28-18

51. perc. Dzsamali és Hebo. Hihetetlen, de tényleg párban lövik percek óta a gólokat. 29-19

52. perc - végre Ancsin Gábornak is megérkezett Dániába a gólvágó keze. 30-19

Időt kérnek az angolaiak.

54. perc - Nascimento szépen kilövi a pókhálót. 30-20

55. perc - Ligetvári Patrik is felkerült az eredményjelző táblára. 31-20

55. perc - Sipos Adrián második 2 perces kiállítása után Sibo megtalálta a rést a magyar falon. 31-21

56. perc - Ancsin Gábor emberhátrányból eredményes 32-21

A második félidő elején beállt tíz gólos különbségen egyik fél se tud (akar?) változtatni. Quitongo 32-22

57. perc - Császár Gábor hétméteresével ismét 11 gólos a különbség. Várjuk az angolaiak gólját... Jött, Sibo kezéből. 33-23

58. perc - ismét Császár a büntetővonalról 34-23

A találkozó utolsó gólját az afrikaiak szerezték, így aztán a sorminta a végéig kitartott. 34-24

A magyar válogatott megszerezte első győzelmét a német-dán közös rendezésű férfi kézilabda világbajnokságon és 3 pontjával vezeti a D csoportot. Legalábbis a 21.30-kor kezdődő Svédország-Argentína találkozó végéig.

A mérkőzés után a magyar szurkolók így ünnepelték meg kedvenceiket.

A mérkőzés utáni hivatalos sajtótájékoztatón Bodó Richárd magyarul értékelte az összecsapást.

Svédország-Argentína 31-16

A magyar válogatott a D csoportban hétfőn Katarral, szerdán Egyiptommal, csütörtökön pedig az Európa-bajnoki ezüstérmes Svédországgal találkozik. A hatosból az első három jut a középdöntőbe. A torna győztese kijut a 2020-as tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig részt vehetnek a jövő tavasszal sorra kerülő selejtezőtornákon.