2019-es férfi kézi-vb: döntetlennel kezdett Argentína ellen a magyar válogatott

A székelyudvarhelyi Ilyés Ferenc vezeti ki csapatkapitányként a magyar válogatottat a 2019-es férfi kézilabda világbajnokság első, Argentína elleni mérkőzésére.

Amint a Maszol kiküldött tudósítójának elmondta, a kitűzött cél érdekében mindenképpen hozni kell a "kötelező" meccseket.

Argentína pedi novemberében találkozott a két csapat Debrecenben, akkor 28-15 lett a vége.

Intő jelnek kell azért lennie Csoknyai István, Dragan Matics edzőpárosnak a D csoport első mérkőzése, amikor a mindenki által lesajnált Angola 24-23-ra legyőzte a honosított játékosokkal feldúsított Katart.

A koppenhágai Royal Aréna befogadóképességét a pénteki mérkőzésekre ... 7 ezerre csökkentették le a rendezők, így akarva jobb látványt nyújtani a tévénézőknek. Összesen 5 ezer jegyet adtak el, de nézők többsége valószínűleg a Svédország- Egyiptom találkozóra gyűl majd csak be.

A Magyarország-Argentína meccs alaphangját az a mintegy 100 magyar néző adja, akik már a vébé első meccsére megérkeztek Skandináviába.

A mérkőzés a két himnusszal vette kezdetét.

A magyar csapat kezdett és gyors egymásutánban lőtt két góllal (Balogh Zsolt és Lékai Máté) megszerezte a vezetést.

8. perc - Balogh Zsolt belövi a hétléterest, 3-0

A másik oldalon Mikler lehúzta a rólót, mondjuk az is igaz, hogy az Ilyés által irányított védelem iszonyatos munkát végez.

10. perc - 5-0-nál a dél.amerikaiak időt kérnek. Balogh Zsolt és Lékai Máté nagyon elkapta a fonalat. Ugye, ők azok, akik Bodó Richárd mellett bármelyik pillanatban apukák lehetnek.

11. perc - először veszik be Mikler kapuját a gauchók, Moscariello volt eredményes középről.

15. perc - továbbra is csak három játékos szerzett gólt, a magyaroktól Balogh (4) és Lékai (2), túloldalon Moscariello (2) 6-3

16. perc - Sebastian Simonet góljára Lékai Máté válaszol, megtartva a 3 gólos különbséget. 7-4

18. perc - Balogh Zsolt megállíthatatlan, amint megkapja a labdát azonnal vért lát a a szemei előtt és támadja a kaput. 8-4

20. perc - Crivelli, Baronetto, Pablo Simonet góljaival közelebb lopakodnak a dél-amerikaiak, sőt ez utóbbi gólnál kiállítják Baloghot is. 8-7

21. perc - Jamali emberhátrányból, ez nagyon kellett 9-7

22. perc - Pablo Simonet szemtelen góllal veri meg Miklert 9-8

23. perc- Jamali betör, kiharcolt egy kiállítást, majd a következő támadásban átlövi az argentin falat 10-8

26. perc - Balogh még egyszer, hetesből 11-8

27. perc - magyar embereelőny, de Lékai lövését Maciel megfogja

28. perc - a másik kapunál az argentinok Crivelli révén nem hibáznak. 11-9

29. perc - végre betalált a harmadik "kispapa" is, Bodó Richárd óóóóriási gólt lőtt. 12-9

30. perc- Pablo Simonet hihetetlen gyorsasággal fűzte át magát a masszív magyar védelmen és lőtte be az argentinok 10. gólját. A másik kapunál a szünetet jelző dudaszó előtt kiharcolt hetest Balogh Zsolt értékesítette és állította be a 13-10-es eredményt.

Szünet

A magyar-argentin mérkőzéssel egy időben három további találkozót rendeznek. Mindhárom meccsen szünet.
Berlinben: Szerbia-Oroszország 16-16
Münchenben: Izland-Horvátország 14-16
Herningben: Szaudi-Arábia-Ausztria 9-15

Az első félidő elején úgy nézett ki, hogy meg se kell majd izzadnia a győzelemért a magyar válogatottnak, 5-0-ra is vezettek Balogh és Lékai góljaival, ám aztán magára talált az argentin csapat. Igaz, hogy a találkozóra nevezett Nagy László "aranytartalékként" ott ül a padon, de a Csoknyai/Matics edzőpáros nem érzi szükségét egyelőre annak, hogy bevesse nagyágyúját.

Kezdődik a második félidő.

31. perc - Sebastian Simonet szerzi - szerencsésen - a félidő első gólját 13-11

32. perc - a második találat is az övék, már csak egy gól választja el a két csapatot. Fernandez voilt eredményes 13-12

Konfúz támadásokat látunk mindkét oldalon. Simonet egy elhajlós lövéssel szerette volna megszerezni az egyenlítő gólt, ám Mikler helyén volt.

35. perc - a spanyol játékvezetők által megítélt hetest Balogh magabíztosan belövi. Ez nagyon kellett. 14-12

36. perc - Ancsin szabálytalanul védekezett és az akcióból még argentin gól is született 14-13

36. perc - nem bíznak semmit a véletlenre a magyar edzők, beküldik Nagy Lacit, aki azonnal érezteti hatását 15-13.

37. perc - fernandez két saját pályás lövéssel egyenlít 15-15

39. perc - először vezet Argentína, Fernandez hetesből 15-16

40. perc - ötlettelen magyar támadás után Bánhidi Bence kap jó labdát a hatoson és lövi be első gólját 16-16

41. perc - Fernandez találatával ismét előnyben a gauchók 16-17

43. perc - Balogh Zsolt már 9 gólos 17-17

44. perc - csak nem akar összeállni a magyar védekezés, Crivelli úgy megy át rajta, mint kés a vajon. 17-18

44. perc - hosszú szónet után Lékai is betalált. Hozzá kell tenni, hogy kis szerencsével, ugyanis a blokkon irányt változtatott labda becsapta Marcielt 18-18

47. perc - ismét a magyaroknál a vezetés, Bánhidi 19-18

47. perc - de máris a másik oldalon a vezetés, Vieyra és Simonet góljaival visszvették az argentinok a vezetést 19-20

48. perc  - Lékai találatára Crivelli válaszol 20-21

49. perc - őrült izgalmak. Egy gólos argentin vezetésnél Lékai kiállítatja magáról Pizarrót, de a labda sehogy se akar bemenni. Csoknyai időt kér, hogy tiszta gondolatokat öntsön a fejekbe. Sikerült neki, meret Balogh Zsolt immár tíz gólos 21-21

50. perc - Mikler nagy védése után Bánhidi visszaveszi a vezetést 22-21

52. perc - Crivelli távolról, ütemtelenül 22-22

A magyarok elveszítik a labdát, Crivelli megindul és ...Mikler véd. Az argentin edző időt kér.

53. perc - Pablo Simonet háttal, majd Balogh Zsolt immát tizenegyedszer. 23-23

55. perc - Lékai dobását védi Marciel, de a kipattanó Bánhidihoz jut, akit dobás közben faultolnak. Balogh hetesét viszont kivédi Maciel. Martinez betörésből ismét megszerzi a dél-amerikaiaknak a vezetést 23-24

58 perc - kétgólos vezetésért támadtak az argentinok, de elvesztették a labdát. Bánhidi centerből egyenlít 24-24

59. perc - Pablo Simonet  megállíthatatlan 24-25

60. perc - Lékai egyenlít 25-25

60. perc - Mikler óóóóóriásit véd, 13 másodperc van még hátra, a magyar kispad időt kér. A győzelemért támadhatunk.

Eladjuk a labdát, nincs tobb gól, marad a 25-25.

A meccs legjobbjának Pablo Simonet-et választják.

Eredmények
Magyarország- Argentína 25-25
Szerbia-Oroszország 30-30
Izland-Horvátország 27-31
Szaud-Arábia-Ausztria 22-29

A mérkőzés utáni hivatalos sajtótájékoztatón Dragan Matics mellett a magyar válogatott csapatkapitánya, a székelyudvarhelyi Ilyés Ferenc értékelte a mérkőzést.

Mint elmondta, előzetesen közvélemény a magyar válogatottat tartotta a meccs fő esélyesének, de a csapat tudatában volt annak, hogy rendkívül mérkőzés vár rájuk Argentína ellen. "Elmondhatom, hogy az utolsó tíz perc tükrében és örülhetünk is a döntetlennek. Ugyanakkor azzal is tisztában vagyunk, hogy ez csak az első mérkőzés volt és bízunk benne, hogy tovább tudunk jutni a csoportból" - fogalmazott a székelyföldi kézilabdázó.

A magyar válogatott a koppenhágai D csoportban vasárnap Angolával, hétfőn Katarral, szerdán Egyiptommal, csütörtökön pedig az Európa-bajnoki ezüstérmes Svédországgal találkozik. A hatosból az első három lép tovább. A torna győztese kijut a 2020-as tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig részt vehetnek a jövő tavasszal sorra kerülő selejtezőtornákon.