Dakar-rali: három forduló után Gyenes az 52. helyen áll

A motorosok mezőnyében a francia Xavier de Soultrait (Yamaha) nyerte szerdán a 2019-es Dakar-rali San Juan de Marcona és Arequipa közötti, harmadik etapját. A szatmárnémeti Gyenes Emánuel (KTM) az 51. helyen végzett.

De Soultrait 4 óra 7 perc és 42 másodperc alatt teljesítette a 331 km-es szelektív távot. Őt a chilei Pablo Quintanilla (Husqvarna) követte 15 másodperces hátránnyal, majd az argentin Kevin Benavides (Honda) következett (+2:37). Gyenes Emánuel a 51.-ként ért célba, 1 óra 45 perc 57 másodperccel a győztes után.

Miután az összetettben eddig vezető Joan Barreda (Honda) feladta a versenyt, jelenleg Quintanilla vezet, a második helyen Benavides (+11:23), a harmadikon a brit Sam Sunderland (KTM, +12:12) áll. Gyenes a 52. pozíciót foglalja el jelenleg, 3 óra 29 perc 6 másodperc hátránnyal.

Csütörtökön az Arequipa és Moquegua közötti, 511 km-es távot kell teljesíteniük a versenyzőknek, ebből 351 km a mért szakasz.