Dakar-rali: a 64. helyen zárta Gyenes Emánuel a második szakaszt

Az osztrák Matthias Walkner (KTM) nyerte kedden a 2019-es Dakar-rali második etapját a motorosok mezőnyében. A szatmárnémeti Gyenes Emánuel (KTM) a 64. helyen végzett.

Walkner a perui Pisco és San Juan de Marcona település közötti 553 kilométeres táv 342 kilométeres mért szakaszát 3 óra 23 perc 57 másodperces idővel teljesítette. Mindössze 22 másodperccel maradt le tőle a második helyen befutó amerikai Ricky Brabec (Honda), a harmadik helyen pedig a spanyol Joan Barreda Bort (Honda) végzett 1 perc 41 másodperces hátránnyal.

Gyenes Emánuel a 64. helyen végzett, 1 óra 23 perc 17 másodperccel a győztes után. A szatmárnémeti versenyző az első etapot a 68. helyen zárta. Összetettben a spanyol Joan Barreda Bort vezet, az osztrák Matthias Walkner (+1:31) és az amerikai Ricky Brabec (+1:33) előtt, Gyenes a 63 jelyen áll (+1:46:41).

A harmadik szakaszra a San Juan de Marcona és Arequipa közötti, 467 kilométeres távon kerül sor.