Női kézilabda BL: megnyerte a CSM Bukarest a D selejtezőcsoportot

Csoportgyőztes a CSM Bukarest, a Ferencváros a harmadik helyen végzett a női kézilabda Bajnokok Ligájának D csoportjában. Az utolsó csoportkörben Bukarest - Bietigheim 32-24, Kristiansand - Ferencváros 35-27. A Győr 37-17-re lelépte a Podravkát, és ezzel veretlenül nyerte a C csoportot.

A CSM szerényen kezdte a mérkőzést, 6-3-ra ugyan vezetett, de a németek 7-9-re fordítottak és sokáig vezettek, a szünetre azonban a CSM visszavette a vezetést, és 14-13-mal fordultak a csapatok. A második félidőben a különbség azáltal nőtt meg, hogy a németek erőltették a kapus nélküli támadást és öt könnyű gólt engedélyeztek a házigazdáknak, akik így könnyed, 32-24 arányú győzelmet arattak.

A román bajnok góljait Andrea Lekić 6 gól, Cristina Neagu 5, Majda Mehmedović 4, Jovanka Radičević 3, Elizabeth Omoregie 3, Dragana Cvijić 2, Iulia Curea 2, Oana Manea 2, Nathalie Hagman 1, Barbara Lazović 1, Bianca Baziliu 1 lőtték, és még a kapuvédő Jelena Grubisicsnak is jutott egy gól.

A német csapatból eredményesek voltak Anna Loerper 5, Daniela Gustin 3, Laura van der Heijden 3, Antje Lauenroth 3, Fie Woller 3, Karolina Kudlacz-Gloc 3, Luisa Schulze 3, Ines Ivancok 1.

Játékvezetők: Tomas Barysas és Povilas Petrusis (Litvánia). EHF megfigyelő Siniša Rudić (Horvátország).

A csoportmeccsek eredményei: Bukarest - Ferencváros 36-31, Kristiansand - Bietigheim 27-27, Ferencváros - Kristiansand 27-26, Bietigheim - Bukarest 30-28, Kristiansand - Bukarest 27-29, Bietigheim - Ferencváros 25-28, Bukarest - Kristiansand 26-31, Ferencváros - Bietigheim 33-30, Ferencváros - Bukarest 28-34, Bietigheim - Vipers Kristiansand 26-34, Bukarest - Bietigheim 32-24, Kristiansand - Ferencváros 35-27.

A csoportot a Bukarest nyerte meg 8 ponttal a 7 pontos Kristiansand, a 6 pontos Ferencváros és a 3 pontos Bietigheim előtt. A középcsoportba az első három helyezett jutott tovább.

A C csoportot a BL idei kiadásának egyetlen 100 százalékos csapata, a Győri ETO nyerte 12 ponttal. A BL középcsoportjainak mérkőzései tavasszal kezdődnek.