Erste Liga: ki állítja meg a Sportklubot?

A második harmadban négy és fél perc alatt lőtt négy góljával döntötte el a Vasas elleni vasárnapi meccsét a Csíkszeredai Sportklub, amely továbbra is veretlen a jégkorong Erste Ligában. Hétfn este a második helyezett Ferencváros keményebb dió lesz.

Volt némi hasonlóság volt a két csapat egy héttell ezelőtti mérkőzéséhez képest. A szeredai odavágón is a kék-fehérek szereztek vezetést, akkor és most is egyenlíteni tudott Ladányi Balázs csapata, ezúttal Czakó Barna volt eredményes.

Itt azonban véget is értek a párhuzamok, a középső 20 percet nagyon megnyomták a vendégek. Andrej Taratuhin a 26. percben szerezte vissza a vezetést, két perc múlva Részegh Tamás volt eredményes emberelőnyből, újabb másfél perc múlva Sulakov góljával már 4-1, egy perccel később Antal Zsombor révén 5-1 állt az eredményjelzőn. Négy és fél perc alatt négy gólt lőtt a Csíkszereda, a Schiller-Vasas kissé megroggyant. Koitmaa-t azonnal váltotta Tóth Károly Balázs a kapuban, aki a harmad háralévő felét újabb kapott gól nélkül hozta le.

Az utolsó felvonásban aztán elővette előnyös játékának szebbik arcát a Sportklub, előbb Rokaly Szilárd, majd Radim Valchar talált be a speciális egység tagjaként. 1-7-nél Leo Gudas is cserére szánta el magát, Onodi Ottót László Arnold váltotta. Ekkorra már a játékosok fejében is inkább a hétfői rangadó járhatott, talán ennek is volt a következménye, hogy a következő előnyből egyenlített a Vasas Majoross Barnabás révén. Két és fél perc alatt ismét három gól született, nem unatkozhattak a nézők. És ez nem változott a későbbiekben sem, az utolsó negyedórában Rokaly Szilárd, Szlama Dániel, Radim Valchar és Flinta Botond is betalált, ezzel alakult ki a 3-10-es végeredmény.