FRISSÍTVE - Román Kupa: mindkét székelyföldi és mindkét kolozsvári csapat nyolcaddöntős

Legyőzte kedd délután 2-1-re a petrozsényi ACS Energeticianul csapatát, és bejutott Román Kupa nyolcaddöntőjébe az FK Csíkszereda. FRISSÍTÉS 1: ugyanez sikerül a Sepsi OSK-nak is, amely a büntetőrúgások drámájával verekedte át magát a Temesvári Polin. FRISSÍTÉS 2: szerdán továbbjutott a két kolozsvári csapat is.

A székelyföldi alakulat eddig két ellenfelet győzött le a Román Kupában, előbb Szászhermányban nyert 2-0-ra, majd saját pályáján verte meg az egy osztállyal feljebb játszó Bákói Aerostart.

Hamar megszerezte a vezetést a Sepsi OSK a Temesvári Poli ellen, a háromszékiek magyar légiósa, Prosser Dániel révén, aki a 17. percben jókor volt jó helyen a Poli tizenhatosában, amikor a temesvári kapus útját állta Hadnagy Attilának. A vendégvezetés az első félidő végéig tartott, amikor Alin Ignea 25 méterről kilőtte Fejér kapuját.

Mivel több gól nem esett sem a rendes játékidőben, sem pedig a hosszabbításban, a továbbjutás kérdését büntetőrúgásokkal rendezték le. Itt két temesvári is hibázott szemben a Sepsi OSK játékosainak hibátlan lövéseivel, így a háromszékiek jutottak be a Román Kupa nyolcaddöntőjébe.

Elvérzett az UTA, továbbjutott a két kolozsvári csapat

A szerda mérkőzések sora egy foci-thrillerrel indult az újaradi stadionban, ahol a másodosztályú UTA rettentően közel állt ahhoz, hogy legyőzze élvonalbeli ellenfelét, a Poli Iașit.

Ugyancsak ezen a napon biztosította be továbbjutását a Kolozsvári U és CFR 1907 is. Az előbbiek Bukarestben győzték le 1-0-ra a Progresult, a bajnok vasutasok Mioveniben fektették két vállra a Chindia Târgoviște csapatát.

A csütörtöki négy mérkőzéssel kialakul a Román Kupa nyolcaddöntőjének mezőnye.

16:00 - Nagyváradi Luceafărul - Astra 1-5
16:30 - Bucovina Rădăuţi - Medgyesi Gaz Metan 1-1, 8-9 a büntetőrúgások elvégzése után
18:45 - Rapid - Turris Oltul Turnu Măgurele 0-2
21:30 - Gyulafehérvári Unirea - FCSB 0-1