Csíkban nem csak a fiúk tudnak focizni

Győzelemmel mutatkozott be a harmadosztályú bajnokságban az FK Csíkszereda női csapata.

Albu László együttese az első fordulóban a Nagybányai Independenta 2 csapatát fogadta és az első perctől fogva uralta a mérkőzést. Szőcs Renáta már a 7. másodpercben betalált, ezzel pedig az FK női csapatának első hivatalos találata az ő nevéhez fűződik.

A piros-feketék a 34. percben már 4–1-re vezettek és a félidő vége előtt Kristály Franciska növelhette volna az előnyt, de a kapufát találta el és a kontrából a nagybányaiak szépítettek, így félidőben 4–2 volt az állás.

Szünet után a csíkiak ott folytatták, ahol abbahagyták és újabb négy alkalommal találtak be a nagybányaiak kapujába.

FK Csíkszereda – Nagybányai Independenta II. 8:3 (4:2)

Gólszerzők: Szőcs Renáta 2, Kristály Franciska 2, Györgyicze Réka 2, Nagy Noémi, Bizsi Mária.

FK Csíkszereda: Balogh Mercédesz-Dorottya, Albu Erika, Péter Kinga, Boér Bíborka, Isztojka Roxana, László Renáta, Antal Anita, Nagy Noémi, Szőcs Renáta, Kristály Franciska, Györgyicze Réka. Cserék: Balog Nikolett, Olti Jácinta, Simon Mónika, Bizsi Mária, Péter Alexandra. Vezetőedző: Albu László.