Döntőt játszhat Simona Halep Montrealban

Két év után megismételheti montreali győzelmét Simona Halep, aki európai idő szerint szombat este bejutott a Rogers Cup döntőjébe a kanadai WTA-tornán.

A női világranglista-vezető román teniszező Ashleigh Barty-vel meccselt a fináléba jutásért, és viszonylag könnyedén, 6:4, 6:1 arányban nyert.

Az ausztrál csak az első játszmában, Halep 4:1-es vezetése után szorította meg kissé a világelsőt (4:3-ra felzárkózott Barty), de az edzővel folytatott rövid tanácskozás után ismét magára talált az első helyen kiemelt, a 2016-ban ugyanott győztes konstancai lány. A második szettben aztán már csak egy játékod engedélyezett riválisának Simona Halep, akinek az ellenfele a döntőben a Sloane Stephens (amerikai)–Elina Svitolina (ukrán) párharc győztese lesz.

Bár korábban kritizálta a szervezőket a Rogers Cupon rendezett mérkőzéseinek időpontjaiért, a sikeres elődöntő után a Halep úgy nyilatkozott, hogy nem adott ki magából mindent, és fitt lesz a mindent eldöntő mérkőzésre.