Zene a vonalban: megkezdődött az Interferenciák


-A A+Tompa Gábor fesztiváligazgató és Emil Boc, Kolozsvár polgármestere nyitotta meg kedden délután az Interferenciák Nemzetközi Színházi Fesztivált a kolozsvári magyar színház ünnepi színekbe öltözött előcsarnokában.

„A színház egy híd, ami összeköti a kulturális sokféleséget. Ezt is jelenti az Interferenciák” – mondta ünnepi köszöntőjében Tompa Gábor.boctompa

Emil Boc polgármester a nemzetiségek közötti interferenciák fontosságát hangsúlyozta. „Semmi nem annyira jellemző városunkra, mint éppen az Interferenciák szó – mondta az elöljáró.  –  Ez a fesztivál Kolozsvár névjegykártyája, a város brandje, amely egybecseng az Európa 2015-ös ifjúsági fővárosa címmel és amelynek révén az Európa Kulturális Fővárosa címre pályázik a város 2021-ben. Hisz a mi városunk nem más mint egy kicsi Európa.”boctompa2

Az Interferenciák fesztivál 13 nap alatt 13 társulat produkcióit kínálja megtekintésre. A színház előcsarnokában Vasile Şirli színházizene-szerző alkotása látható-hallható a fesztivál ideje alatt: színes utcai telefonok, körülöttük olyan produkciók fényképeivel, amelyekhez Vasile Şirli szerezte a zenét.teli1

A nyílásokba tett kártyák csak a díszlet kedvéért vannak, és pénzérme sem kell: ha az ember felveszi a kagylót, az előadások zenéjét hallgathatja meg: minden telefonon más-más produkcióét.7559 megnyito-kiallitas-interferenciak foto biro istvan

HIRDETÉSKapcsolódó anyagok

EZT OLVASTA MÁR?

X