VIBE Talks: már a fesztivál előtt megnyílik a tudásfórum Marosvásárhelyen

Új rendezvénysorozatot indít a VIBE: szerdán és csütörtökön, június 26-án és 27-én a marosvásárhelyi G Café ad otthont olyan előadásoknak, melyek által betekintést nyerhetünk a július 4. és 7. között zajló fesztivál nappali programkínálatába, közölték a szervezők.

„A VIBE nem csak a hajnalig tartó buliról szól. Rengeteg érdekes programunk van, létrehoztunk egy tudásfórumot, a VIBE Kolit, nálunk van Erdély egyik legizgalmasabb divatsarka, a Fashion Corner, és számos egyéb olyan program, amely a zenén túl élményt tud nyújtani a fesztiválozóknak. Ezt szeretnénk megmutatni minden vásárhelyi számára, ezért jött létre a VIBE Talks” – emelte ki Tankó Helén, a VIBE Talks létrehozója, a Koli koordinátora.A VIBE Talks rendezvénysorozat két egymást követő előadásán, Ármeán Otília, a Sapientia EMTE oktatója a millenniumiak virtuális valóságban megtett véletlenszerű és kiszámítható útjairól szerdán, a Csuka parancsa elnevezésű színművész csoport pedig a színház és az új generációk kapcsolatáról, a teátrum virtuális térhez való felzárkózásáról csütörtökön tart interaktív beszélgetést a marosvásárhelyi G Café-ban.

„A technológia napjainkban válik tömegek számára megfizethetővé, ezzel párhuzamosan most kezd izgalmassá válni az a tartalom is, amit ez a technológia számunkra közvetíteni tud” – fogalmazott Ármeán Otília, a Sapientia EMTE oktatója.

A VIBE Talks rendezvénysorozaton, amely a VIBE Fesztivál Koliját megelőző rendezvény, Ármeán Otília: Kiszámítható és véletlenszerű útjaink a virtuális valóságokban című előadásában képzeletgyakorlatra hívja a résztvevőket: „Képzeljünk el egy olyan virtuális valóságot, amiben lehet két életünk – mikor válik el a két élet? Mi a viszonyuk egymáshoz? Hogyan tudná egy résztvevő ezt a virtuális valóságot feltérképezni?” – teszi fel a kérdéseket Ármeán Otília. A szerdán 16 órától megszervezett interaktív workshop célja olyan nyomvonalak, ösvények, utak felkínálása, amelyek VR-környezetben használhatóak és történetmesélési eszközként is működnek.

Hogy szólhat a fiatalokhoz a színház?

A marosvásárhelyi színművész csoport, a Csuka parancsa szintén 16 órai kezdettel csütörtökön, a színház és az új generációk kapcsolatát boncolja. Göllner Boróka, Karsai Dóra, Radu Enrik, Renczés Viktória, Szabó Fruzsina, Tamás Csanád arra keresik majd a választ: Mit jelent ma a színház a különböző generációknak? Generációs probléma-e ma a színház iránti érdektelenség? Van esélyünk javítani? Segíti-e a fesztivál kötetlen tere a fiatalokat a színházhoz való közeledésben?

„Arra vagyunk kíváncsiak, hogy ebben a mai virtuális világban hogyan érvényesíti magát a színház és hogyan tud felzárkózni az új generációkhoz” – hangsúlyozta Göllner Boróka. Hozzátette: egyszerre jelenik meg a teátrumban a lehetőség és a veszteség, a kényelem és a küzdelem, amelyek a valóságból ivódnak át a függönyön, ezért is foglalkoztatja a technológia és az emberek kölcsönhatása a pályakezdő színművészeket.

A két ingyenes esemény a VIBE Fesztivállal párhuzamosan szervezett Koli része. A fiataloknak szóló tudásfórum témája a millennium nemzedék: mivel a 2000 és a 2010 után született generációkra a virtuális valóság erőteljes hatással bír, a színház pedig a társadalom görbe tükreként is leírható, a VIBE interaktív műhelymunka alkalmával segít értelmezni: miként befolyásolja életünket a valóságba beleivódott modernitás.

Kapcsolódók

banner_bcxvIA0Y_2.jpg

Kimaradt?