Több pénzt ad az EU a válsághelyzetben lévők oktatására

Az Európai Bizottság új intézkedéseket fogadott el, amelynek célja, hogy 2019-től a humanitárius segélyek teljes költségvetésének 10 százalékára növelje a szükséghelyzetben és válsághelyzetben lévők oktatására fordított finanszírozás mértékét.

Hrisztosz Sztilianidész humanitárius segítségnyújtásért és válságkezelésért felelős uniós biztos pénteken hangsúlyozta, az új szakpolitika négy kulcsfontosságú területet határoz meg:

  • a gyermekeknek és fiataloknak szánt tanulási lehetőségekhez való hozzáférés javítását
  • a minőségi oktatás és szakképzés biztosítását
  • az oktatáshoz jutás védelmének segítését
  • a gyors és innovatív oktatási megoldások bevezetését.

A szakpolitika azt a célt is szolgálja, hogy a humanitárius válság sújtotta gyermekek három hónapon belül újra tanulni tudjanak - tette hozzá.

Az uniós bizottság tájékoztatása szerint az EU világszerte összesen 52 országban több 5,5 millió olyan gyermeket támogat, akik valamilyen konfliktushelyzet, erőszak, az éghajlatváltozás vagy katasztrófahelyzet miatt kiestek az oktatási rendszerből. A finanszírozás 2016 óta közel 265 millió eurót tesz ki.

A szükséghelyzetben lévők oktatását segítő, eddigi legnagyobb, 84 millió euró humanitárius program jelenleg az oktatási célú pénzátutalást nyújtó program Törökországban, amely 290 ezer menekült gyermeket segít abban, hogy iskolába járhasson.

Kapcsolódók

banner_bcxvIA0Y_2.jpg

Kimaradt?