Az Egyesült Államokba megérkezett a koronavírus-járvány második hulláma

Az Egyesült Államok egyik déli tagállamban, Arizonában hétfőn meghaladta a százezret az újonnan diagnosztizált koronavírus-fertőzöttek száma, a floridai Miamiban pedig a járvány hétvégi fellángolását követően lezárták az éttermeket és a tornatermeket.

Az arizonai egészségügyi tárca hétfőn közleményben jelentette be a járvány áldozatainak számát, kiemelve, hogy a 101 ezer 471 fertőzött közül 62 ezren 44 évesnél fiatalabbak. Cara Christ, a tárca vezetője közölte azt is, hogy a 20-44 év közöttiek terjeszthetik a leginkább a fertőzést.

Miamiban és egész Miami-Dade megyében hétfőn átmeneti időre felfüggesztették az újranyitási terveket, miután a hétvégén Florida egész területén több mint 10 ezer új esetet regisztráltak. Carlos Gimenez, a megye vezetője bejelentette: az éttermeken és a tornatermeken kívül ismét le kell zárni a báltermeket és a fitneszközpontokat, az autó-, és játékkölcsönzőket, és tilos nagy lélekszámú összejöveteleket tartani. Gimenez figyelmeztetett arra is, hogy amennyiben az emberek nem tartják be az előírásokat, akkor meghosszabbíthatják Miami híres tengerparti strandjainak zárva tartását. A Miami melletti strandoknak ugyanis kedden kellene újranyitniuk. Floridában a járvány kezdete óta több mint 206 ezren fertőződtek meg a koronavírussal.

Kaliforniában hétfőn több mint nyolcezer új fertőzöttet diagnosztizáltak

Kaliforniában hétfőn, egyetlen nap alatt több mint nyolcezer új fertőzöttet diagnosztizáltak - jelentette a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem friss adataira hivatkozva az amerikai közszolgálati rádió (NPR) hétfő este. A legfrissebb adatok szerint a 8516 új fertőzöttel együtt 273 418-ra emelkedett a koronavírusos kaliforniaiak száma.

Gavin Newsom, Kalifornia demokrata párti kormányzója sajtóértekezleten jelentette be, hogy az elmúlt két hétben 50 százalékkal nőtt a koronavírus okozta Covid-19 nevű betegséggel kórházban kezeltek aránya. A kórházban ápoltak harmada Los Angeles megyében betegedett meg. A kormányzó közölte azt is, hogy az állam fővárosában, Sacramentóban fertőtlenítés miatt átmenetileg lezárják a törvényhozás épületét. Eric Garcetti, Los Angeles polgármestere a múlt héten úgy nyilatkozott, hogy a járvány fellángolásában jelentős szerepet játszottak a tüntetések.

Hétfőn több mint ezer új fertőzést regisztráltak az északnyugati Washington államban is, ahol már csaknem 37 ezer a diagnosztizált fertőzöttek száma.

A georgiai Atlanta polgármestere, Keisha Lance Bottoms bejelentette, hogy pozitív lett a koronavírus-tesztje. A demokrata párti polgármester - aki gyakran jelen volt a Black Lives Matter nevű mozgalom tüntetésein, de miután agyonlőttek egy nyolcéves kislányt, vasárnapi sajtóértekezletén kijelentette, hogy "elég volt" - a Twitteren közölte, hogy tünetmentes. Georgiában egyébként hétfőn több mint 1500 új fertőzöttet regisztráltak.

A járvány új hulláma eddig megkímélte a korábban leginkább sújtott két keleti parti államot, New Yorkot és New Jerseyt. Andrew Cuomo, New York állam kormányzója a hétfői sajtóértekezletén haragosan reagált arra, hogy a hétvégén nagy tömegek népesítették be a New York városhoz közeli tengerparti strandokat úgy, hogy közben nem tartották be a társasági távolságtartásra vonatkozó javaslatokat.

Hétfőn két amerikai egyetem - a massachusettsi Cambridge-ben lévő Harvard és a New Jersey állambeli Princeton városában található Princeton Egyetem - is bejelentette, hogy ősszel csak korlátozott mértékben nyitják meg campusaikat a diákok előtt, s ez valószínűleg mindkét szemeszterben így marad. A két egyetem egyelőre távoktatásra rendezkedik be. A New Jerseyben lévő Rutgers Egyetem hétfőn szintén azt jelezte, hogy kurzusai nagy részét interneten tartják meg a 2020-2021-es tanévben.

Az Egyesült Államokban a koronavírus mind az 50 tagállamban jelen van, jelenleg eddig több mint 2 millió 800 ezer fertőzést regisztráltak és a fertőzés következtében kialakult Covid-19 betegségben, vagy annak szövődményeiben több mint 122 ezren haltak meg.

Kapcsolódók

banner_bcxvIA0Y_2.jpg

Kimaradt?