2019-es férfi kézi-vb: ez vár a magyarokra Herningben

Az eddig veretlen Dánia lesz a magyar válogatott első ellenfele a 2019-es német-dán rendezésű férfi kézilabda világbajnokság középdöntős szakaszának első, szombaton este 21.30-kor kezdődő mérkőzésén.

A szervezők csütörtök éjszakai tájékoztatása szerint a magyarok az Afrika-bajnok Tunéziával vasárnap 19 órától, Norvégiával pedig szerdán ugyancsak 19 órától játszanak.

A Maszol mindhárom összecsapásról élő szöveges tudósításban számol be.

A csoportok első két helyezettje az elődöntőbe jut, a harmadikok az ötödik helyért, a negyedikek pedig a hetedik helyért játszhatnak jövő szombaton. A torna győztese kijut a 2020-as tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig részt vehetnek a jövő tavasszal sorra kerülő selejtezőtornákon.

Mint arról élő helyszíni tudósításainkban beszámoltunk, Magyarország a koppenhágai Royal Arénában szerepelt a csoportkör során, ahonnan 2 győzelemmel, 2 döntetlennel és 1 vereséggel a második helyen jutott tovább a hibátlan Svédország mögött. A középdöntős szakaszt 1 ponttal kezdi, amelyet a harmadik helyen továbbjutó Egyiptom elleni döntetlenért kapott.