Felmérés: hajlamosabbak lettek a korrupcióra a munkavállalók az egészségügyi veszélyhelyzet óta

Hajlamosabbá váltak a szabályok megszegésére a munkavállalók az egészségügyi veszélyhelyzet előtt elért pozíciók megőrzése érdekében - derült ki az EY közel 3600 cégvezető és beosztott megkérdezésén alapuló nemzetközi felméréséből.

Az MTI-hez kedden eljuttatott EY Global Integrity Report 2020. január és február között 33 országból közel 3000 válaszadó részvételével készült, amely áprilisban hat országból - Kína, Németország, Olaszország, Egyesült Királyság, India, Egyesült Államokban - további 600 munkavállaló és vezető véleményével egészült ki.

A tanulmány alapján világszerte a munkavállalók harmada képes lenne etikátlanul cselekedni szakmai és anyagi előmenetele érdekében. A következő hónapokban ez az arány ráadásul tovább növekedhet a megkérdezettek 25 százaléka szerint, hiszen az alkalmazottak aggódnak az állásukért, a beszállítók nem látják biztosítottnak a megrendeléseiket, a vezetők pedig a cég jövőjét féltik.  
 
A nemzetközi riport rámutat, hogy a társaságok etikus működését a globális gazdasági visszaesés mellett a távmunka elterjedése (33 százalék), a beszállítói láncok megszakadása (28 százalék), illetve a munkavállalói bérek és juttatások csökkenése (24 százalék) is kedvezőtlenül befolyásolja.

A válaszadók 95 százaléka úgy látja, hogy a jelenlegi helyzetben kulcsfontosságú a felelős vállalati működés, amely számottevő előnyökkel jár a szervezetek számára. A felmérésbe bevontak szerint az etikus cégeknek hosszú távon erősödik a reputációja (50 százalék), nagyobb eséllyel szereznek új ügyfeleket (41 százalék) és könnyebb megtartaniuk a tehetséges munkatársaikat (40 százalék) is.

Kapcsolódók

banner_bcxvIA0Y_2.jpg

Kimaradt?