banner_reh6OGoH_CR_SM webbbaner_970x250.gif
banner_dFSJz0ad_CR_SM webbanner_728x90.gif
banner_UeafApR8_CR_SM webbbaner_300x250.gif

A DNA bűnvádi eljárást indított Dragnea ellen

Bűnvádi eljárást indított az Országos Korrupcióellenes Igazgatóság (DNA) Liviu Dragnea, a Szociáldemokrata Párt (PSD) főtitkára ellen. Az ügyészek azzal vádolják a Szociál-Liberális Szövetség (USL) országos kampány-koordinátorát, hogy  a július 29-i népszavazás alkalmával politikai befolyása latba vetésével szavazásra kényszerítette az állampolgárokat.dragnea

Teleorman megye tanácsának elnökét szerda délelőtt meg is hallgatták a DNA-nál. Az épületből kijövet Dragnea elmondta, azzal vádolják, hogy „több tízezer választópolgárhoz hasonlóan leadta szavazatát a Traian Băsescu leváltására kiírt népszavazáson”.

Mint korábban írtuk, a DNA hetek óta vizsgálódik a referendum szervezésével és lezajlásával kapcsolatban. A korrupcióellenes ügyészek elsősorban azokat a dél-romániai megyéket vették górcső alá, ahol az országos átlagot jócskán meghaladta a részvétel.

Kimaradt?