Indul a pontvadászat a magyar fociélvonalban
Labdarúgás
Hírösszefoglaló | 2010-07-30 07:33:14
nyomtat | elküld

Ma rajtol el a magyar labdarúgó Soproni Liga 2010/11-es kiírása, melynek során vélhetően a legutóbb dobogós három együttes, azaz a címvédő Debreceni VSC, az ezüstérmes Videoton FC és a bronzérmes Győri ETO FC verseng majd az aranyért. A két újonc a BFC Siófok és a Szolnoki MÁV, amelyek a kiesett Nyíregyházi Spartacus és Diósgyőri VTK helyét vették át.

Ma rajtol el a magyar labdarúgó Soproni Liga 2010/11-es kiírása, melynek során vélhetően a legutóbb dobogós három együttes, azaz a címvédő Debreceni VSC, az ezüstérmes Videoton FC és a bronzérmes Győri ETO FC verseng majd az aranyért. A két újonc a BFC Siófok és a Szolnoki MÁV, amelyek a kiesett Nyíregyházi Spartacus és Diósgyőri VTK helyét vették át.

A Ferencváros 28, az MTK 23, az Újpest pedig 20 alkalommal nyert magyar bajnokságot, de a legutóbbi hat kiírásból ötöt a debreceniek nyertek.

Az első gólkirály Manno Miltiades (BTC, 17), az utolsó pedig Nemanja Nikolic (Videoton, 18) volt, de a a legtöbbször Deák Ferenc zörgette meg az ellenfele hálóit: az 1945–46-os bajnokságban, a Szentlőrinc színeiben, 66 alkalommal talált be. Az 1947–48-as pontvadászatban Puskás Ferenc félszáz gólt lőtt a Kispestnek.

A Soproni Liga 16 csapata közül mindössze háromnál volt edzőváltás a nyári szünet során: a Ferencvárosnál Craig Short helyett Prukner László, a Szombathelyi Haladásnál Róth Antal helyett Csertői Aurél, a Kaposvári Rákóczinál pedig Prukner László helyett Sisa Tibor ül a kispadon.

A többiek: Debrecen: Herczeg András, Videoton: Mezey György, Győr: Pintér Attila, Újpest: Mészöly Géza, Zalaegerszeg: Csank János, MTK: Garami József, Honvéd: Massimo Morales (olasz), Kecskemét: Urbányi István, Pápa: Véber György, Vasas: Giovanni Dellacasa (olasz), Paks: Gellei Imre, Siófok: Horváth Károly, Szolnok: Vágó Attila.

A nyitóforduló első mérkőzésére pénteken kerül sor, amikor az Üllői úton a Ferencváros a Paksi FC-t fogadja (20 óra, Duna Tv). Szombaton Debreceni VSC – Lombard Pápa, MTK Budapest – Kecskeméti TE, Zalaegerszegi TE FC – Kaposvári Rákóczi FC és Vasas – Budapest Honvéd (éjfélkor, felvételről, Sport 1) találkozókat rendeznek, vasárnap pedig a BFC Siófok a Videoton FC-t (19.30 óra, Sport 1, élő), az Újpest FC pedig a Győri ETO FC-t látja vendégül.

A Szolnoki MÁV–Szombathelyi Haladás mérkőzést elhalasztották, mert a szolnoki pálya felújítása máig nem fejeződött be, míg a vendégek gálamérkőzést vívnak e hét végén a német Werder Bremennel.

Hozzászólások



Hozzászólni csak regisztrált és bejelentkezett felhasználónak lehetséges. Ön nincs bejelentkezve.

Jelenleg nincs hozzászólás ehhez a cikkhez!




vélemény
Hofi után, szabadon

Ha nem lennének olyannyira szegények szegény ellenzéki honatyáink, akkor nyilván egyikük sem riadt volna vissza a bátor és egyedülálló gesztustól, és már néhány napja visszaadta volna mandátumát. De nem így történt, mert bár tisztségükről készségesen lemondanának, nem tehetik ugyanezt a vele járó juttatásokról. Márpedig ha ragaszkodni akarnak anyagi előnyeikhez, akkor meg kell maradniuk funkciójukban is. Ilyen kegyetlen a honatyai sors. »

Bogdán Tibor
Mind egyformák?

Idősebb emberek még emlékeznek rá: a ’89-es fordulat után néhány héttel viszonylag jól szervezett propaganda folyt annak érdekében, hogy a hatalmat még átmenetileg se gyakorolja a „kommunista-gyanús” Nemzeti Megmentési Front Ideiglenes Tanácsa, hanem adják azt át a hadseregnek, és legalább a választásokig, de ha a nép úgy akarja, akkor akár meghatározatlan ideig vezessék be a katonai diktatúrát – az majd rendet teremt az országban, véget vet a „terroristák” garázdálkodásainak, a monarchista és legionárius bandák aknamunkájának. »

Székely Ervin
Fulladjon meg Ady Endre?

Karinthy szerint lehetőleg máma még! Mármint a Szabolcska Mihályról írt versparódiájában. Meg azért is, mert Ady aztán nem bánt kesztyűs kézzel a magyar arisztokráciával, még kevésbé az olyan országnagyokkal, mint Tisza Kálmán vagy Széll Kálmán. (Nemrég közöltük a Széll Kálmánt ostorozó cikkét). »

Sike Lajos