• 2017. október 24., kedd
  Salamon
 • 11°
  Kolozsvár
  • Csíkszereda
  • 12°
   Székelyudvarhely
  • Gyergyószentmiklós
  • 12°
   Székelykeresztúr
  • Kovászna
  • Kézdivásárhely
  • Barót
  • Sepsiszentgyörgy
  • 10°
   Arad
  • 11°
   Gyulafehérvár
  • 10°
   Nagyvárad
  • Beszterce
  • Déva
  • 11°
   Nagybánya
  • 11°
   Marosvásárhely
  • 12°
   Zilah
  • 11°
   Szatmár
  • 11°
   Nagyszeben
  • 10°
   Temesvár
  • Brassó
  • 15°
   Bukarest
 • 1 EUR = 4.5988 LEI
  • 1 USD = 3.9154 LEI
  • 1 GBP = 5.1585 LEI
  • 100 HUF = 1.4922 LEI

Szoboravatás Marosvásárhelyen a Reformáció 500. évfordulója jegyében


-A A+Kálvin János és Károli Gáspár szobrának avatójára készül szombaton Marosvásárhelyen a Görgényi-, Küküllői-, Marosi- és Maros-Mezőségi Református Egyházmegyék közössége. Az ünnepi rendezvény délután 2 órakor a vártemplomban kezdődik, majd a sportcsarnokban folytatódik.

Kálvin János szobrát Péterfi László készítette, Károli Gáspárét pedig Deák Árpád. Mindkét alkotás a vártemplom főbejáratánál fog állni, ahol ünnepélyes körülmények között avatják fel a Reformáció 500. évének tiszteletére szervezett rendezvényen.

A négy Maros megyei református egyházközség szervezésében a szoboravatást követően a résztvevők a sportcsarnokhoz vonulnak, ahol délután 4-kor kezdődik az ünnepi istentisztelet Steinbach József magyarországi püspök igehirdetésével, Kató Béla püspök ágendás beszédével. A szervezők úgy vélik, a Vártemplomtól a sportcsarnokig tartó vonulás ígérkezik a leglátványosabbnak, hiszen Maros megyében, a négy egyházközségben 100 ezernél több református felekezetű él.

Ezért a sportcsarnokba nem fér be mindenki, de hogy senki ne maradjon le az ünnepi istentiszteletről, óriáskivetítőn lehet majd a ligetből követni. Illetve az azt követő úrvacsoraosztársról sem marad le senki, hiszen a sportcsarnokon kívül, a ligetben felállított sátorban is lesz úrvacsora.

Az istentisztelet és úrvacsoraosztás után Rákász Gergely orgonaművész lép színpadra, illetve őt követően a FIKE-band együttes.

HIRDETÉSEZT OLVASTA MÁR?

X


popup