• 2018. október 20., szombat
  Vendel
 • 16°
  Kolozsvár
  • 11°
   Csíkszereda
  • 14°
   Székelyudvarhely
  • Gyergyószentmiklós
  • 14°
   Székelykeresztúr
  • 12°
   Kovászna
  • 11°
   Kézdivásárhely
  • 11°
   Barót
  • 11°
   Sepsiszentgyörgy
  • 15°
   Arad
  • 14°
   Gyulafehérvár
  • 16°
   Nagyvárad
  • 12°
   Beszterce
  • 12°
   Déva
  • 15°
   Nagybánya
  • 15°
   Marosvásárhely
  • 15°
   Zilah
  • 15°
   Szatmár
  • 12°
   Nagyszeben
  • 16°
   Temesvár
  • 11°
   Brassó
  • 17°
   Bukarest
 • 1 EUR = 4.6669 LEI
  • 1 USD = 4.0761 LEI
  • 1 GBP = 5.3090 LEI
  • 100 HUF = 1.4425 LEI

Szoboravatás Marosvásárhelyen a Reformáció 500. évfordulója jegyében


-A A+

Kálvin János és Károli Gáspár szobrának avatójára készül szombaton Marosvásárhelyen a Görgényi-, Küküllői-, Marosi- és Maros-Mezőségi Református Egyházmegyék közössége. Az ünnepi rendezvény délután 2 órakor a vártemplomban kezdődik, majd a sportcsarnokban folytatódik.

Kálvin János szobrát Péterfi László készítette, Károli Gáspárét pedig Deák Árpád. Mindkét alkotás a vártemplom főbejáratánál fog állni, ahol ünnepélyes körülmények között avatják fel a Reformáció 500. évének tiszteletére szervezett rendezvényen.

A négy Maros megyei református egyházközség szervezésében a szoboravatást követően a résztvevők a sportcsarnokhoz vonulnak, ahol délután 4-kor kezdődik az ünnepi istentisztelet Steinbach József magyarországi püspök igehirdetésével, Kató Béla püspök ágendás beszédével. A szervezők úgy vélik, a Vártemplomtól a sportcsarnokig tartó vonulás ígérkezik a leglátványosabbnak, hiszen Maros megyében, a négy egyházközségben 100 ezernél több református felekezetű él.

Ezért a sportcsarnokba nem fér be mindenki, de hogy senki ne maradjon le az ünnepi istentiszteletről, óriáskivetítőn lehet majd a ligetből követni. Illetve az azt követő úrvacsoraosztársról sem marad le senki, hiszen a sportcsarnokon kívül, a ligetben felállított sátorban is lesz úrvacsora.

Az istentisztelet és úrvacsoraosztás után Rákász Gergely orgonaművész lép színpadra, illetve őt követően a FIKE-band együttes.HIRDETÉSEZT OLVASTA MÁR?

X