Halep, Dulgheru, Cîrstea és Buzărnescu továbbjutott a wimbledoni tornán

Bejutott Simona Halep a wimbledoni teniszbajnokság női egyes versenyének második fordulójába, miután kedden 6:2, 6:4-re legyőzte a japán Kurumi Narát.

Az idei Roland Garros-győztes, világelső román lánynak egy óra és 17 percre volt szüksége ahhoz, hogy felülmúlja a világranglista 100. helyén álló ellenfelét. A második körben a kínai Zheng Saisai (WTA-126.) lesz Halep ellenfele. Eddig egy alkalommal játszottak egymás ellen: a 2015-ös sencseni torna elődöntőjében 6:2, 6:3-ra győzött Simona, majd megnyerte a finálét is.

A selejtezőből érkezett Alexandra Dulgheru (WTA-141.) szintén bejutott az év harmadik Grand Slam-tornájának második körébe, miután 6:4, 1:6, 6:2-re legyőzte a világranglista 77. helyét elfoglaló cseh Kristyna Pliskovát. A román lány következő ellenfele a kilencedikként kiemelt amerikai Venus Williams lesz.

Továbbjutott a második fordulóba Sorana Cîrstea (WTA-51.) is, aki a szlovákiai Magdalena Rybarikovát (WTA-19.) győzte le 7:5, 6:3-ra. Cîrsteának az orosz Jevgenyija Rogyinával kell megküzdenie a harmadik körbe jutásért.

Sikerült a továbbjutás Mihaela Buzărnescunak is. A világranglista 28. helyén álló román teniszező a fehérorosz Aryna Sabalenkát (WTA-32.) búcsúztatta az első körben, 6:7 (3), 6:1, 6:4-es győzelemmel, következő ellenfele pedig Katie Swan (WTA-204.) lesz. A Nagy-Britanniát képviselő, mindössze 19 éves lány egy másik román teniszezőt, Irina Begut (WTA-36.) győzte le az első fordulóban 6:2, 6:2-re.

Beguhoz hasonlóan elbukta a továbbjutást a pályafutása első Grand Slam tornáján részt vevő Elena-Gabriela Ruse is. A világranglista 195. pozícióját elfoglaló román teniszezőt 6:3, 4:6, 7:5 arányban győzte le a lengyel Agnieszka Radwanska (WTA-30.), úgy, hogy a döntő szettben Rusénak hat mérkőzéslabdája volt, de egyiket sem sikerült értékesítenie.

Vereséget szenvedett az első fordulóban Ana Bogdan (WTA-59.) is, őt a spanyol Lara Arruabarrena (WTA-88.) győzte le 6:1, 3:6, 8:6-ra, és nem sikerült a továbbjutás Monica Niculescunak (WTA-61.) sem, akire a japán Naomi Osaka (WTA-18.) mért 6:4, 6:1-es vereséget.

(Címlapfotó forrása: Getty Images)