Legyőzték Simona Halepet a római WTA-torna döntőjében

Simona Halepnek nem sikerült megnyernie a 3 351 729 dollár összdíjazású, római salakpályás tenisztorna női versenyét, miután a vasárnapi döntőben 6:0, 6:4 arányú sima vereséget szenvedett az ukrán Elina Szvitolinától.

A ranglistavezető Halepet mindössze 67 perc alatt győzte le a világranglista 4. helyén álló ukrán lány. Szvitolina tavaly ugyanitt, ugyancsak a döntőben, 4:6, 7:5, 6:1-re verte Halepet.

Az első szettben Szvitolina mindent beütött, Halepnek viszont semmi sem sikerült. A játszma alig 19 percig tartott, Halep 8 pontot nyert (Szvitolina 24-et), és az első adogatásainak mindössze 15 százalékát sikerült pontra váltania.

A második szettben Halep valamelyest emelte játéka színvonalát, de még mindig elmaradt a várttól, ellenfelének sikerült folyamatosan az alapvonal mögött tartania őt.

Halep hozta az első game-et, de az ukrán lány zsinórban három játékot nyert, majd Halep megnyerte adogatását (3:2), ám ezt követően orvosi ellátásra szorult. Simona tudta folytatni a meccset, de az alig hibázó, felpörgött, magabiztos, agresszívan teniszező Szvitolinával szemben nem volt igazán esélye.

Halep két ászt ütött, az ukrán egyet sem, és két kettőshibát vétett, az ukrán egyet. A román játékos igen szerényen adogatott, 51 százalékkal nyerte az első szerváját, 50-nel a másodikat, Szvitolina 81 és 65 százalékához képest, 13 nyerőt és 21 ki nem kényszerített hibát ütött, míg Szvitolina 18 nyerője mellé csak 13 ki nem kényszerített hibát vétett.

Szvitolina ezzel 4-2-re vezet Halep ellen az egymás elleni mérkőzések tekintetében. A román játékos 2013-ban Szófiában 6:1, 6:1-re, 2017-ben Roland Garrosban 3:6, 7:6 (6), 6:0-re nyert. Az ukrán játékos 2017-ben Rómában 4:6, 7:5, 6:1-re, Torontóban 6-1, 6-1-re, a szingapúri világbajnokságon 6:3, 6:4- re, idén pedig ismét Rómában 6:0, 6:4-re győzött.

A római torna győztesét 507 100 euróval és 900 ponttal díjazzák, míg a vesztest 253 425 euró és 585 WTA pont illeti meg.

A vereség ellenére Simona Halep megtartja vezető helyét a WTA-világranglistán, és első helyen kiemelt lesz Roland Garrosban, az év második Grand Slam-tornáján, amely május 27-én kezdődik Párizsban.