Női kézilabda BL: a CSM Bukarest bejutott a négyes döntőbe

A CSM Bukarest bejutott a női kézilabda Bajnokok Ligájának négyes döntőjébe, jóllehet vasárnap este, a negyeddöntő visszavágóján, 27-20 (14-9) arányú vereséget szenvedett a francia Metz csapatától.

A CSM az első meccsen aratott 34-21-es nagyarányú győzelmének köszönheti a nem teljesen izgalommentes továbbjutást, hisz a 39. percben, 19-10-nél, a tízgólos előnyért támadhatott a hazai csapat.
A budapesti F4-ba még a Győr, a Vardar és a Rosztov-Don jutott be.

A győriek kettős győzelemmel jutottak a négyes döntőbe. Előbb 26-20-re nyertek Podgoricában, majd szombaton, hazai pályán is legyőzték, 30-28-ra, a Buducsnoszt csapatát.

A Vardar Szkopje (macedón) ugyancsak kettős győzelemmel búcsúztatta a Midtjyllandot. Az első meccsen 24-23-ra, a másodikon 32-25-re verték a dánokat.

A F4 egyáltalán nem lebecsülendő újonca a Rosztov-Don, amely a vártnál könnyebben, 31-29-cel és 32-22-vel intézte el az esélyesebbnek tartott FTC-Rail Cargo Hungariát.